Zarząd Województwa Łódzkiego informuje, że w 2015 roku Samorząd Województwa Łódzkiego finansuje realizację kilku programów zdrowotnych, adresowanych do mieszkańców regionu łódzkiego. Podejmowane działania kierowane są do różnych grup wiekowych i dotyczą wielu problemów zdrowotnych.

Jednym z działań jest Program wczesnego wykrywania zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego HPV, który jest realizowany POM raz trzeci. W tym roku po raz pierwszy wśród realizatorów znalazł się podmiot ze Zgierza: Miejski Zespół Przychodni Rejonowych w Zgierzu, tel. 506-766-816 (Przychodnia nr 1) lub 506-766-934 (Przychodnia nr 3). Adresatami są kobiety w wieku od 30 do 65 lat. Program obejmuje do dwóch konsultacji ginekologicznych, badanie cytologiczne (wykonywane w zależności od zaleceń lekarza) oraz badanie na obecność DNA wirusa HPV typu 16 i 18. Udział w programie jest bezpłatny. Skierowanie nie jest wymagane.

Szczegółowe informacje na temat niniejszego działania oraz wszystkich programów finansowych przez Samorząd Województwa Łódzkiego wraz ze wskazaniem ich realizatorów są dostępne na portalu www.profilaktyka.lodzkie.pl w dziale Programy Wojewódzkie. Aby skorzystać z Programów wystarczy zapisać się na wizytę w wybranej placówce. Badania wykonywane są bezpłatnie, zaś skierowanie lekarskie nie jest wymagane.