Sportowa szkoła - modernizacja bazy sportowej placówek oświatowych powiatu zgierskiego. Budowa hali sportowej przy Zespole Licealno-Sportowym w Aleksandrowie Łódzkim.

Projekt realizowany w ramach Osi priorytetowej IV;  Działania IV.3 Ochrona powietrza, Poddziałania IV.3.2 Ochrona Powietrza. Współfinansowany ze środków Unii Europejskiej   w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 .

Hala powstanie z zastosowaniem nowoczesnych technologii, jak: ogniwa fotowoltaiczne, turbiny wiatrowe i pompy ciepła. Dzięki odnawialnym źródłom energii, ma generować niskie koszty utrzymania i korzystnie wpłynie na środowisko.

Na ponad 1200-metrowej powierzchni znajdzie się arena umożliwiająca uprawianie przeróżnych dyscyplin sportowych, m.in. siatkówki, piłki ręcznej, piłki nożnej, koszykówki czy tenisa ziemnego. Będzie też ścianka wspinaczkowa, siłownia, pokój rehabilitacyjny i sala konferencyjna. Wybudowana zostanie widownia na 150 miejsc, dzięki czemu w hali będzie można organizować nie tylko imprezy sportowe, krajowe i zagraniczne, ale także koncerty i inne wieloosobowe eventy.

Wartość całkowita inwestycji - ok. 7 500 000 PLN

Dofinansowanie:  ok. 4 500 000 PLN

Środki finansowe Powiatu Zgierskiego ok. 2 900 000 PLN

Zakończenie realizacji do 30. września 2020 roku.