Na razie stoi pusty, ale już niedługo będzie w nim głośno i radośnie. W nowo wybudowanym Domu Dziecka w Dąbrówce Strumiany zamieszka 14 wychowanków, których rodzice, z różnych przyczyn, nie mogą sprawować nad nimi opieki.

Dwukondygnacyjny obiekt ma ponad 600 m2. Znajduje się w nim m.in.: 7 sypialni, kuchnia, 14-osobowa jadalnia, pralnia, taras, pokoje, gdzie prowadzone będą terapie dla dzieci i ich rodziców, a także mieszkanie usamodzielnienia, w którym wychowankowie będą przygotowywać się do dorosłego życia. 

Z jednej strony, stwarzamy dzieciom warunki do zdobywania umiejętności, niezbędnych do prowadzenia własnego gospodarstwa domowego, zaś z drugiej, podejmujemy działania, w celu powrotu dziecka do rodziny naturalnej, stąd w budynku znajdują się także: pokój integracji rodzinnej, terapii indywidualnej i grupowej oraz pokój odwiedzin – mówi Wojciech Brzeski, członek Zarządu Powiatu Zgierskiego.

Nowy budynek kosztował ponad 2 mln zł. Dofinansowanie na budowę domu, powiatowy samorząd uzyskał ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego. 

Galeria zdjęć dostępna na stronie: http://www.powiat.zgierz.pl/aktualnosci-specjalne/...