Zachęcamy do przeczytania pierwszego w tym roku „Pulsu Powiatu”, a w nim m.in. o uchwalonym przez Radę Powiatu Zgierskiego budżecie na 2020 r.

O obecnej sytuacji powiatu i wyzwaniach, czekających władze samorządowe, informuje czytelników starosta zgierski Bogdan Jarota.

Piszemy też o zmodernizowanym za ponad 8 mln zł Szpitalnym Oddziale Ratunkowym Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Zgierzu i o policyjnym podsumowaniu minionego roku.

Polecamy lekturę wywiadu z Rafałem Tomczykiem – kompozytorem, tekściarzem i gitarzystą, tworzącym ambitną muzykę dla dzieci.

Na tzw. rozkładówce wspominamy 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w powiecie zgierskim, a także publikujemy zdjęcia ze styczniowych studniówek uczniów naszych szkół. Na stronie sportowej zamieszczamy natomiast relacje z dwóch turniejów piłkarskich.

W pierwszym tegorocznym numerze „Pulsu Powiatu” nie mogło zabraknąć informacji o punktach nieodpłatnej pomocy prawnej i poradnictwa obywatelskiego, relacji ze styczniowej „Albertiany 2020” oraz spotkania Powiatowej Rady Rynku Pracy.

Te i wiele innych artykułów znajdziecie Państwo w 68 wydaniu „Pulsu Powiatu”. Już dziś zachęcamy do przeczytania wersji elektronicznej miesięcznika oraz papierowej, która dostępna jest w punktach dystrybucji na terenie całego powiatu.