Zachęcamy do przeczytania ostatniego w 2019 roku, grudniowego numeru „Pulsu Powiatu”, w którym przedstawiamy nowy skład Zarządu Powiatu Zgierskiego wraz z podziałem kompetencyjnym.

Mamy nadzieję, że zainteresuje Państwa artykuł na temat pilotażowego projektu teleopieki, którą wkrótce zostanie objętych stu mieszkańców naszego powiatu. Wyjaśniamy, na czym taka opieka polega i kto może zakwalifikować się do nieodpłatnego otrzymania teleopaski.

W numerze 67 nie brak tematów świątecznych. O istocie Bożego Narodzenia i o tym, jak dobrze się do niego przygotować, opowiada w wywiadzie miesiąca proboszcz Parafii Farnej św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Zgierzu ks. kan. Andrzej Chmielewski. W innej rozmowie, przewodnicząca Komisji Ochrony Zdrowia i Opieki Społecznej, powiatowa radna Joanna Mariankowska mówi o tym, jak i dlaczego warto otwierać się na potrzeby drugiego człowieka i brać udział w akcjach charytatywnych.

Polecamy naszą relację z ozorkowskiego Przeglądu Tradycji Bożonarodzeniowych, a także obszerny artykuł, w którym członkowie Zarządu Powiatu Zgierskiego udzielili nam odpowiedzi na okołoświąteczne pytania.

Publikujemy harmonogram nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na rok 2020. Podajemy adresy punktów i godziny świadczenia porad w: Aleksandrowie Łódzkim, Głownie, Ozorkowie, Strykowie i Zgierzu.

Zachęcamy także do zapoznania się z relacjami z emocjonujących wydarzeń sportowych: XVIII „Tanecznych Wiktorii” w Głownie oraz XIII Amatorskich Mistrzostw Województwa Łódzkiego w Pływaniu „Family Cup”, rozegranych w Zgierzu.

Te i wiele innych artykułów znajdziecie Państwo w 67 wydaniu „Pulsu Powiatu”. Życzymy przyjemnej lektury, a także zdrowych i radosnych świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.