22 sierpnia w Rogowie, w powiecie brzezińskim, odbędą się Dożynki Województwa Łódzkiego, organizowane przez Urząd Marszałkowski w Łodzi.

Serdecznie zapraszamy Koła Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu zgierskiego do udziału w konkursie na „Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy Województwa Łódzkiego” oraz w ciekawym konkursie kulinarnym „Łódzkie smakuje” i do wystawienia stoisk. W tym roku konkurs kulinarny podzielono na trzy kategorie: 

„Wytrawne smaki Łódzkiego”, 

„Słodkie smaki Łódzkiego” 

i… „Wigilijne smaki Łódzkiego”.

Zgodnie z informacją organizatora, stoiska wystawiennicze dla KGW są dedykowane tym kołom, które zgłoszą się do konkursu kulinarnego. Organizatorzy zapewniają kołom zwrot kosztów w wysokości 500 zł brutto za produkty do przygotowania degustacji na stoiskach. Zgłoszenia stoisk przyjmowane są do 30 lipca br., dlatego bardzo prosimy o rozpropagowanie tej informacji w środowisku lokalnym. Więcej informacji o konkursie: http://lodzkie.ksow.pl/aktualnosc/dozynkowy-konkurs-lodzkie-smakuje

Koła gospodyń, zainteresowane udziałem w konkursach i części wystawienniczej, bardzo prosimy o kontakt z Biurem Promocji Starostwa Powiatowego w Zgierzu tel. 42 288 81 61.

Warto tu wspomnieć, że w części koncertowej Dożynek Wojewódzkich wystąpią zespoły ludowe: Blichowiacy, Piliczanie, Zespół Pieśni i Tańca Gorzkowice, a wieczorem gości będą bawić Goście Cover Band, Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów oraz Zakopower.

Szczegóły: Dożynki Wojewódzkie 2021

Bądźmy tam razem!