Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Zgierzu gości wystawę malarską pt. MOTYWY Z POWIATU ZGIERSKIEGO.

Udostępnienie ekspozycji publiczności zainaugurowano 20 lipca uroczystym wernisażem.

- Pomysł przygotowania tej wystawy narodził się tuż przed pandemią Covid-19. Od początku zależało nam na zaproszeniu do udziału w niej artystów mieszkających i tworzących na terenie powiatu zgierskiego oraz na pokazaniu pejzaży ze wszystkich dziewięciu tworzących go jednostek samorządowych. Zamierzenie to udało nam się zrealizować, dzięki zaangażowaniu Dariusza Młynarczyka, jako Ambasadora Powiatu Zgierskiego, z którym powiat współdziała w obszarze kultury i sztuki, a także dziewięciu wspaniałych artystów, których prace możecie Państwo tutaj podziwiać – mówił Wojciech Brzeski z Zarządu Powiatu Zgierskiego, dziękując autorom obrazów za podzielenie się swoją twórczością.

Miasto Zgierz reprezentują na wystawie prace dwóch związanych z nim wykładowców łódzkiej ASP - prof. Andrzeja Nawrota i dra Tadeusza Wodzińskiego. Pejzaże z gminy Zgierz namalował Paweł Nawrot. Widoki z miasta Ozorkowa odnajdziemy na obrazach Jana Cholewczyńskiego i Jana Steglińskiego, który jest także autorem prac z gminy Ozorków. Pejzaże z Głowna namalowali związani z tym miastem - ilustratorka Agnieszka Myszkowska oraz Mirosław Sasin, a Dariusz Młynarczyk przeniósł na płótno krajobrazy z gminy Głowno. Gminę Aleksandrów Łódzki reprezentują obrazy Marii Jolanty Jarzyny, natomiast gminę Stryków – prace Andrzeja Janeczko, znanego muzyka i tekściarza, współtwórcy zespołu Trzeci Oddech Kaczuchy. Pejzaże z gminy Parzęczew namalowali wcześniej wymienieni Tadeusz Wodziński i Jan Cholewczyński.