Do dziś w powiecie zgierskim zaszczepiono 53 846 osób, z czego 23 344 przyjęło już 2 pełne dawki szczepionki. Biorąc pod uwagę liczbę mieszkańców naszego powiatu – ok. 166 tysięcy, przekroczyliśmy dopiero nieznacznie próg 30% wyszczepialności. O odporności populacyjnej możemy mówić przy wyszczepialności sięgającej powyżej 60 %, dlatego wszystkie ręce na pokład. 

Dziś starosta zgierski Bogdan Jarota, podczas wideokonferencji poświęconej działaniom promującym szczepienia, przedstawił wicewojewodzie łódzkiemu Karolowi Młynarczykowi i włodarzom z terenu województwa łódzkiego, podjęte przez nasz samorząd kroki. Wśród nich: uruchomienie, w porozumieniu z Centrum Medycznym Boruta w Zgierzu, Punktu Szczepień Powszechnych, zaszczepienie mieszkańców powiatowych DPS-ów, stałe informowanie o możliwości zaszczepienie się danych grup wiekowych i zawodowych, wraz ze wskazaniem punktów szczepień na terenie naszego powiatu, przeprowadzenie w mediach społecznościowych powiatowej kampanii #SzczepimySię, do której zaprosiliśmy rozpoznawalnych i cieszących się zaufaniem społecznym mieszkańców powiatu zgierskiego, by podzielili się swoimi argumentami, które stały za decyzją o zaszczepieniu się, kolportaż tysięcy ulotek, plakatów i płynów do dezynfekcji itp.

- Działamy dalej – mówi starosta Jarota - W planach mamy realizację kampanii edukacyjnej w powiatowych szkołach ponadpodstawowych, ponieważ to właśnie uczniowie z tych roczników mogą już się szczepić.

Po to, aby szczepienia nie wyhamowały wraz z nadejściem sezonu urlopowego, rząd zaproponuje niebawem premie finansowe dla gmin (sięgające nawet 1 mln złotych), które osiągną najwyższe wskaźniki szczepień, a także ryczałty dla nich, na organizację promocji szczepień wśród mieszkańców.