Decyzją Zarządu Powiatu Zgierskiego, na Ambasadora Powiatu Zgierskiego powołana została Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” Ozorków. Wspólnie z nią planujemy realizację inicjatyw promujących kulinarne tradycje regionu, w myśl hasła: Powiat zgierski przyciąga… tradycją.

GS Ozorków to spółdzielnia z 76-letnią tradycją, zrzeszająca około 140 członków i zatrudniająca ok. 70 pracowników. To producent smacznego, tradycyjnego pieczywa, nagradzanego wielokrotnie za jakość i smak. To także dostawca świeżych warzyw i owoców do sklepów, marketów i gastronomii aglomeracji łódzkiej, autoryzowany sprzedawca PGG S.A. oraz sprzedawca zaopatrujący rolników w nawozy, pasze i środki ochrony roślin. Ponadto spółdzielnia dostarcza do szkół powiatu zgierskiego warzywa i owoce, realizując ministerialny program zdrowych przekąsek dla uczniów.


GS Ozorków często bierze udział w konkursach branżowych tj. dla producentów żywności, zgłasza też produkty do certyfikacji. Może pochwalić się certyfikatami systemu "Jakość Tradycja" dla chlebów: kozackiego, klasztornego oraz żytniego tradycyjnego, a ponadto jakość produkowanego przez nią pieczywa czterokrotnie została nagrodzona przez marszałka województwa łódzkiego „Tygielkiem Smaków”.

GS Ozorków to spółdzielnia łącząca tradycję z nowoczesnością, korzystająca z funduszy unijnych i wdrażająca nowoczesne systemy i strategie rozwoju. Należy do Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego i od dziesięcioleci tworzy rozpoznawalną markę w regionie.

Zarząd Powiatu Zgierskiego nie miał wątpliwości i kandydaturę G.S. „Samopomoc Chłopska” Ozorków na nowego Ambasadora Powiatu Zgierskiego przyjął jednogłośnie.