Barwny korowód dożynkowy, strefa zabaw, stoiska kulinarne oraz koncerty m.in. Maryli Rodowicz i zespołu PECTUS – tak wyglądały Dożynki Diecezjalno-Wojewódzkie w Uniejowie. Święto plonów, zorganizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, rozpoczęło się od uroczystej mszy świętej dziękczynnej.

Tuż po nabożeństwie, korowód dożynkowy przemaszerował na teren Term Uniejów. Powiat zgierski reprezentowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Leśmierzu. Jedną z pierwszych osób, które podziękowały naszym gospodyniom za udział w dożynkach, była Katarzyna Łebedowska z Zarządu Powiatu Zgierskiego, która wraz z Mirosławem Burzyńskim - przewodniczącym Rady Powiatu Zgierskiego, uczestniczyli w dożynkach.

W trakcie części obrzędowej uroczystości rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, najlepszą lokalną potrawę oraz ciasto.

Organizatorzy przygotowali również szereg atrakcji towarzyszących, wśród których każdy znalazł coś dla siebie. Najmłodsi mogli skorzystać ze specjalnie przygotowanej strefy zabaw z warsztatami, animacjami, konkursami oraz wesołym miasteczkiem. Z kolei w strefie kulinariów swoje specjały zaprezentowały koła gospodyń wiejskich z całego województwa.

Na gości czekały także m.in.: stoiska rodzimych rękodzielników i twórców ludowych, wystawa maszyn rolniczych oraz mini ZOO.

Podczas dożynek nie mogło zabraknąć również muzycznych gwiazd. Na scenie wystąpili: Maciej Smoliński, Siostry Szydłowskie, Marcin Maciejczak, zespół PECTUS oraz Maryla Rodowicz.