Już po raz 19 Zespół Szkół Specjalnych w Aleksandrowie Łódzkim podjął się organizacji "Festiwalu Kolęd Szkół Specjalnych". Imprezie patronował starosta zgierski. Reprezentanci naszego powiatu, ale też licznie przybyli uczniowie łódzkich szkół, zaprezentowali te bardziej i mniej znane kolędy i pastorałki. Co więcej - nie ograniczono się tylko do występów wokalnych. W ruch poszły także gitary, pianino, bębny i cymbałki

Wśród solistów na podium stanęli: Sandra Kubicka ze Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 168 w Łodzi, Klaudia Jakubowska z Zespołu Szkół Specjalnych w Aleksandrowie Łódzkim i Damian Leszczyński z Zespołu Szkół Specjalnych w Ozorkowie.

Najlepszymi zespołami wokalnymi okazali się reprezentanci: Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Łodzi, Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 176 w Łodzi i naszego rodzimego Zespołu Szkół Specjalnych w Ozorkowie.

- Bardzo cieszę się, że miałem dziś okazję być tu z wami i na własne oczy przekonać się, jakie niesamowite talenty w was drzemią i ile pozytywnej energii macie do przekazania - mówił obecny na festiwalu wicestarosta zgierski Dominik Gabrysiak. - Ja też mogę się dziś z państwem czymś podzielić – dobrą wiadomością, sukcesem który z pewnością ucieszy mieszkańców naszego powiatu. Mieszkańców, których obdarzono niezwykłą misją, jaką jest wychowywanie niepełnosprawnych dzieci. Nasz powiatowy projekt pod nazwą „Równe szanse i możliwość – rozwój powiatowych przedszkoli” uzyskał najwyższą liczbę punktów w rankingu konkursowym i tym samym powiat zgierski przeznaczy prawie półtora miliona złotych na zwiększenie dostępności do wysokiej jakości edukacji przedszkolnej dla 38 dzieci z niepełnosprawnościami oraz podniesienie kompetencji 20 nauczycieli zatrudnionych w trzech przedszkolach specjalnych: tu w Aleksandrowie Łódzkim, ale także w Głownie i Zgierzu. Jestem przekonany, że projekt będzie stanowił wyraźne wsparcie dla naszych niepełnosprawnych przedszkolaków, dzięki czemu zyskają one szansę na lepszy rozwój.