Około 4 tysięcy złotych zebrano w Ozorkowie podczas jesiennego biegu im. Agaty Matejczuk. Pieniądze zostały przekazane na wsparcie leczenia Antosia Trębińskiego i Adama Puchały.

Antoś to dwulatek, zmagający się z wadą serca, który przeszedł skomplikowaną operację w USA i nadal wymaga kosztownego leczenia. Z kolei Adam Puchała to 22-latek, walczący z guzem mózgu.

W biegu im. Agaty Matejczuk, zorganizowanym przez ozorkowski Klub Sportowy Grucha, wzięło udział ok. 200 osób dorosłych i 150 dzieci. Dorośli mieli do pokonania dystans 5 lub 10 km ulicami miasta, natomiast dzieci i młodzież, w zależności od kategorii wiekowej, biegały na dystansach od 100 do 800 metrów po boisku przy Szkole Podstawowej nr 2. Sygnał do startu dała patronka biegu – sportsmenka, utytułowana uczestniczka ultramaratonów, Agata Matejczuk.

Pierwsi na mecie pojawili się biegacze pokonujący dystans 5 km. Dla wszystkich uczestników przygotowano pamiątkowe medale i upominki. W przygotowaniach i organizacji biegu, KS Gruchę wsparli wicestarosta zgierski Dominik Gabrysiak i patron akcji, burmistrz Ozorkowa Jacek Socha.