Remont chodników w Głownie i Ozorkowie, przebudowa drogi w Jedliczu A, budowa sygnalizacji świetlnej w Parzęczewie, a także wyznaczenie przejść dla pieszych w Zgierzu, Rąbieniu i Ozorkowie – tak w skrócie prezentuje się plan modernizacji powiatowych dróg w najbliższym czasie.

Obecnie jesteśmy na etapie przygotowywania niezbędnej dokumentacji oraz szacowania kosztów – informuje Bogdan Jarota, starosta zgierski.

Co konkretnie planuje powiatowy samorząd? Nowa nawierzchnia ma pojawić się na ul. Długiej w Jedliczu A.

Kontynuowany ma być remont chodnika na ul. Targowej w Głownie oraz na ul. Stypułkowskiego w Ozorkowie (park). Przy współpracy z ozorkowskim magistratem, starostwo ma zamiar także wyremontować chodnik na ul. Sucharskiego.

Powiat zgierski planuje również budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Ozorkowskiej i Mickiewicza w Parzęczewie.

W trosce o bezpieczeństwo pieszych, wyznaczone zostaną nowe przejścia m.in. w okolicy zgierskiego szpitala przy ul. Parzęczewskiej, w Rąbieniu na ul. Pańskiej oraz ul. Słowiańskiej, a także ul. Cegielnianej w Ozorkowie. Dodatkowo na ul. Konstantynowskiej w Zgierzu (okolice osiedla Okręglik) powiat planuje stworzenie przejścia dla pieszych, wraz z sygnalizacją sterowaną przyciskiem i punktowym oświetleniem ulicznym.

W przyszłym tygodniu mają także ruszyć prace związane z cząstkowymi remontami na powiatowych drogach. Na łatanie pozimowych ubytków w jezdni starostwo wyda ok. 300 tys zł.