Prace idą zgodnie z harmonogramem – informuje Wojciech Brzeski, członek Zarządu Powiatu Zgierskiego, nadzorujący powiatowe inwestycje. – Mury budynku już stoją, także w części socjalnej. Wewnątrz hali budowlańcy zaczęli stawiać konstrukcje trybun. Jeszcze w tym tygodniu ma zostać wylany kolejny strop nad drugą częścią budynku, w miejscu gdzie będą znajdować się szatnie. W czerwcu zaś hala zostanie przykryta dachem.

To obiekt, w którym trenować będą sportowcy uprawiający różne dyscypliny: lekkoatletykę, koszykówkę, piłkę ręczną czy futbol. Projekt przewiduje też budowę ścianki wspinaczkowej, siłowni i pokoju masażu. Zawodników, z widowni, będzie mogło dopingować blisko 150 kibiców.

Być może niebawem salami gimnastycznymi z prawdziwego zdarzenia będą mogły się pochwalić także zespoły szkół specjalnych w Ozorkowie i Głownie. Podczas wizyty na powiatowej inwestycji w Aleksandrowie Łódzkim, wicestarosta zgierski – Dominik Gabrysiak spotkał się z Markiem Matuszewskim, posłem na Sejm RP, a jednocześnie wiceprzewodniczącym sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki. – Rozmawialiśmy na temat możliwości pozyskania środków zewnętrznych, o które powiat mógłby aplikować na budowę sal w ozorkowskim i głowieńskim ZSS – mówi wicestarosta Dominik Gabrysiak. – Sport to najlepsza rehabilitacja, dlatego ważne jest, aby wychowankowie szkół mieli jak najlepsze warunki do rozwoju.