Miniony rok był dla powiatowych strażaków bardzo pracowity. Ze statystyk podanych podczas dzisiejszej narady rocznej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej wynika, że funkcjonariusze w 2019 r. podjęli 2920 interwencji, czyli o ponad 200 więcej niż dwa lata temu.

Najwięcej odnotowano ich w Zgierzu, gminie Aleksandrów Łódzki i gminie Stryków.

Nasz powiat ominęły bardzo duże pożary, więcej za to było tych średnich i małych. Od wielu lat niezmiennie, strażacy najczęściej wyjeżdżają do miejscowych zagrożeń (w 2019 r. aż 2007 razy).

Powiatowa straż wzbogaciła się o nowy sprzęt, w tym o trzy samochody: jeden pożarniczy „średni”, który został przydzielony do JRG w Zgierzu, jeden rozpoznawczo-operacyjny, który jest używany przez strykowskich strażaków i jeden mikrobus.
W ubiegłym roku zainwestowano także w modernizację budynku komendy powiatowej.

- Żeby strażacy mogli prowadzić narady oraz działania operacyjne w bardziej komfortowych warunkach, strażnica przy ul. Łąkowej przeszła modernizację – mówił podczas narady starosta zgierski Bogdan Jarota. - Swoją cegiełkę do jej remontu dołożył m.in. powiatowy samorząd, który przekazał na ten cel 20 tys. zł.