Według statystyk 1% kobiet w wieku 50–69 lat choruje na raka piersi. Upewnij się, że nie dotyczy to Ciebie lub bliskiej Ci osoby – mamy, siostry lub przyjaciółki. Umów się na bezpłatne badanie lub pomóż zarejestrować się na nie bliskiej osobie. Centrum medyczne "LUX MED" po raz kolejny zaprasza Panie w wieku 50-69 lat na bezpłatne badania mammograficzne w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ.

W badaniu mogą wziąć udział Panie urodzone w latach 1950-1969, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi, a także nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie oczekiwała w Ozorkowie, 4 września br., w godz. od 11.00 do 17.00 i 5 września br. w godzinach od 10.00 do 16.00 przy Miejskiej Przychodni Zdrowia, ul. Wigury 1.

Organizatorzy proszą o wcześniejszą rejestracją pod nr tel. 58 666 24 44 lub na www.www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym należy przygotować dowód osobisty.

Badanie nie wymaga skierowania lekarskiego. Warto zabrać ze sobą zdjęcie z poprzednich mammografii.