Powiatowi strażacy mają od wczoraj kilka powodów do świętowania. Nie dość, że zgierska komenda otrzymała dwa nowe wozy strażackie, to dodatkowo zakończył się remont pomieszczeń biurowych w powiatowej strażnicy przy ul. Łąkowej. Z tej okazji, w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Zgierzu, przy udziale Komendanta Wojewódzkiego PSP w Łodzi - nadbryg. Jarosława Wlazłowskiego, uroczyście przekazano strażakom nowy sprzęt, a także zaprezentowano świeżo wyremontowane wnętrze budynku.

Cieszę się, że wyposażenie powiatowej komendy jest z roku na rok coraz lepsze, z pewnością usprawni to działania operacyjne wtedy, kiedy trzeba nieść pomoc drugiemu człowiekowi – mówił w trakcie uroczystości starosta zgierski – Bogdan Jarota. – Mieszkańcy naszego regionu mogą czuć się bezpieczniej wiedząc, że taki sprzęt jest dostępny.

Strażacy wzbogacili się o nowy średni wóz ratowniczo-gaśniczy. Pojazd posiada zbiornik na wodę o pojemność 3000 litrów, 300 litrowy zbiornik na środek pianotwórczy, system gaszenia pianą sprężoną oraz zintegrowany maszt oświetleniowy. Nowy wóz ma sporo możliwości, ponieważ dodatkowo został wyposażony w nowoczesny sprzęt do prowadzenia działań ratowniczych m.in. w zestaw narzędzi hydraulicznych, służących do wydobywania osób zakleszczonych w pojazdach podczas wypadków drogowych. Drugi z samochodów to 9-osobowy bus przystosowany do potrzeb strażaków. Wnętrze posiada oddzielny przedział osobowy i bagażowy na specjalistyczny sprzęt.

Żeby strażacy mogli prowadzić narady oraz działania operacyjne w bardziej komfortowych warunkach, strażnica przy ul. Łąkowej przeszła modernizację. Swoją cegiełkę do jej remontu dołożył m.in. powiatowy samorząd, który przekazał na ten cel 20 tys. zł.

W trakcie uroczystości Komendant Powiatowy PSP w Zgierzu – st. bryg. Paweł Malinowski, podziękował parlamentarzystom, samorządowcom oraz firmom, bez których nie możliwy byłby zakup wozów oraz remont strażnicy.