„Nauczyciel to ktoś, kto widzi w każdym dziecku wyjątkową osobę i zachęca je do rozwijania jego indywidualnych talentów oraz mocnych stron. (…) Nauczyciel to ktoś z wyjątkowym talentem i zawsze z uśmiechem w zanadrzu.” – te słowa, autorstwa Barbary Cage, idealnie charakteryzują członków Oddziałowej Sekcji Emerytów i Rencistów Związku Nauczycielstwa Polskiego w Zgierzu. Nauczyciele-seniorzy obchodzili właśnie jubileusz 60-lecia działalności swojej sekcji. W trackie uroczystości nie zabrakło życzeń m.in. od starosty zgierskiego – Bogdana Jaroty, wręczono również podziękowania i pamiątkowe odznaczenia dla najbardziej zasłużonych członków. 

Wczorajsze spotkanie było okazją do przypomnienia historii sekcji oraz działań podejmowanych na rzecz emerytowanych oświatowców z terenu miasta i gminy Zgierz.

Jesteśmy inicjatorami życia kulturalnego i turystycznego m.in. organizujemy podróże krajoznawczych po regionie, a także wycieczki do teatrów. Spotykamy się również z uczniami zgierskich szkół – mówi Jolanta Bródka, przewodnicząca zgierskiej Sekcji. – Troszczymy się o członków Sekcji, którzy potrzebują pomocy w życiu codziennym. Współpracujemy z Towarzystwem Przyjaciół Zgierza m.in. przy zbieraniu funduszy na renowację grobów oraz przy tworzeniu publikacji poświęconych zgierskiej oświacie.

Z okazji obchodów przygotowano również spektakl. Wystąpili w nim uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4, którzy w humorystyczny sposób opowiedzieli o pracy nauczyciela.

Na koniec uroczystości na wszystkich gości czekał jubileuszowy tort.