Najpiękniejsze pieśni i utwory religijne, w wykonaniu uczniów z Archidiecezji Łódzkiej, Łowickiej oraz Warszawskiej, rozbrzmiewały w kościele pw. Matki Bożej Dobrej Rady w Zgierzu, podczas IV Zgierskiego Festiwalu Piosenki Religijnej „Otwórzcie drzwi Chrystusowi”.

W trakcie finałowego koncertu młodzi wykonawcy zaprezentowali szeroki wachlarz brzmień, zarówno tych znanych, jak i mniej, bardziej kameralnych, ale równie pięknych pieśni. Publiczność, wśród której znaleźli między innymi: Wojciech Budziarski – członek Zarządu Powiatu Zgierskiego, mogła wysłuchać m.in. „Wszystkie dzieci idą do nieba”, „Ty światłość dnia” czy „Ave Maryja Jasnogórska” z repertuaru Piotra Rubika.

W przesłuchaniach festiwalowych, które odbyły się dzień wcześniej, wzięło udział 14 wykonawców. Jury w składzie: Laura Banacka-Sołek (absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi), Sylwia Wach–Walkiewicz (pedagog z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Zgierzu) oraz ks. Jacek Pływacz (wikariusz Parafii Matki Bożej Dobrej Rady), oceniało wokalne umiejętności młodych artystów w dwóch kategoriach: soliści i zespoły.

Wśród solistów pierwsze miejsce wyśpiewała Maja Belina z Parafii pw. Św. Małgorzaty Dziewicy i Męczennicy w Janisławicach. Zwyciężczyni zaprezentowała utwory: „Wieża modlitwy” oraz „Ave Maryja Jasnogórska”. Wśród zespołów triumfowało trio "Papierowe Róże" czyli Asia, Tosia i Zuzia ze Zgierza. Dziewczyny tworzą zespół już od trzech lat. Podczas festiwalu zaśpiewały: „Nic nie musisz mówić” oraz „Oceany”.

Gościem specjalnym festiwalu był dziecięcy zespół z Sokolnik Schola "Kolorowe Laurki”.