14 marca przypada rocznica śmierci Anny Jantar. Aby uczcić pamięć tej znanej i lubianej piosenkarki, od czternastu lat Miejski Ośrodek Kultury w Głownie organizuje Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar „Tyle słońca w całym mieście”.

W tegorocznej edycji Festiwalu wzięło udział ponad 80 solistów, którzy przyjechali do Głowna z różnych stron Polski, m. in z pobliskiej Łodzi, Poddębic, Słupi, Jeżowa, Łowicza, a także Warszawy, Ostrowca Świętokrzyskiego czy Piekar Śląskich. Wśród nich liczną grupę stanowili reprezentanci Miejskiego Ośrodka Kultury w Głownie.

Od kilku lat, jednym z patronów i sponsorów tego wydarzenia jest starosta zgierski – Bogdan Jarota, który w minioną sobotę, wręczył najlepszym pamiątkowe statuetki, dyplomy i upominki. Występom przysłuchiwała się także Zofia Ogórek – powiatowa radna, która w imieniu starosty, wraz z dyrektor MOK-u – Urszulą Zawadzką i przewodniczącym Rady Miejskiej w Głownie – Grzegorzem Szkupem, wspólnie dokonali otwarcia Festiwalu, życząc wszystkim dobrej zabawy.

Uczestnicy wokalnych zmagań rywalizowali o miano najlepszych w czterech kategoriach wiekowych: do lat 11, 12-15 lat, powyżej 15 lat oraz 50 +. Jury w składzie: Emilia Kudra – absolwentka szkoły muzycznej w klasie fortepianu, Marcin Werner – kompozytor, dyrygent, pianista oraz Adrian Latosiewicz – pianista, trębacz, gitarzysta, kompozytor, aranżer i realizator dźwięku, miało trudne zadanie, gdyż poziom był bardzo wysoki.

Grand Prix Festiwalu jednogłośnie przypadło Natalii Osińskiej z Poddębic, która brawurowo zaśpiewała piosenkę „Nie wierz mi, nie ufaj mi”.

W poszczególnych kategoriach wiekowych nagrody i wyróżnienia otrzymali:

Kategoria do lat 11:

I miejsce – Zuzanna Juszczak – Stare Miasto k/Konina za piosenkę „Mój ,tylko mój”,

II miejsce – Michał Hryciuk – Stare Miasto k/Konina za piosenkę „Tyle słońca w całym mieście” i Natalia Kosiorek z Bełchowa za piosenkę „Zostałeś sam” ,

III miejsce – Maja Mazurek z Lublina za piosenkę „Radość najpiękniejszych lat” oraz Nela Rojek z Głowna za piosenkę „Słoń to wielka frajda” .

Kategoria 12-15 lat:

I miejsce – Natalia Medyńska z Poddębic za piosenkę „Tak blisko nas”,

II miejsce – Julia Tłuczkiewicz z Ostrowca Świętokrzyskiego za piosenkę „Wielka dama tańczy sama”.

Kategoria powyżej lat 15:

I miejsce – Patrycja Jakubiak z Domaniewic za piosenkę „Radość najpiękniejszych lat”,

II miejsce – Izabela Łyszczarz z Chrzanowa za piosenkę „Wielka dama tańczy sama”,

III miejsce – Lidia Kuś z Nieborowa za piosenkę „Wielka dama tańczy sama”.

Kategoria 50+:

I miejsce – Zofia Olejnik z Warszawy za piosenkę „Co zrobimy z tą miłością”

Jurorzy przyznali również 18 wyróżnień, które otrzymali: Zuzanna Wantuch z Piekar Śląskich, Aleksandra Maksim z Lublina, Paulina Knapik z Chrzanowa, Korneliusz Łakomy z Lublina, Patrycja Wojciechowska z Łowicza, EmiliaFranielczyk z Piekar Śląskich, Maja Lis z Łowicza, Anastazja Adaszak ze Starego Miasta k/Konina, Oliwia Kopiec z Gidle k/Radomia, Aleksandra Barańska z Lublina, Maja Lis z Łowicza, Eliza Gabryelczak z Piątku, Amelia Jaworowska z Ozorkowa, Patrycja Kierzkowska z Jeżowa, Julia Hanke z Pabianic, Agnieszka Jackowska z Lublina, Michalina Rzepkowska z Warszawy i Joanna Zimna z Lublina.