Bibliotekarze - pomagają nam przy wyborze lektur, wciągających powieści czy ponadczasowych dzieł. To dzięki nim mamy okazję zapoznać się ze światem literatury. „Strażnicy słowa pisanego” obchodzili wczoraj swoje święto. Z tej okazji, w murach Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Bolesława Prusa w Zgierzu, odbył się Zgierski Dzień Bibliotekarza.

Cieszę się, że pracują tutaj osoby pełne pasji, które wykazują się dużą pomysłowością i kreatywnością w organizowaniu ciekawych wydarzeń kulturalnych, udowadniając, że biblioteka może być miejscem, gdzie tradycja łączy się z nowoczesnością – mówił w trakcie uroczystości starosta zgierski - Bogdan Jarota.

Tegoroczne obchody miały wyjątkowy charakter. Biblioteka, na wniosek starosty zgierskiego, została odznaczona Medalem „Pro Patria”. Wyróżnienie, przyznawane przez Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, jest wyrazem uznania za podejmowanie wielu inicjatyw, mających na celu upamiętnienie ważnych rocznic i szerzenie historii, wśród mieszkańców powiatu zgierskiego.

Zgierski Dzień Bibliotekarza był również okazją do złożenia podziękowań za wieloletnią pracę na rzecz rozwoju czytelnictwa w naszym powiecie, a także wręczenia zasłużonych nagród. Życzenia, na ręce dyrektor biblioteki – Doroty Abramczyk, złożyli m.in. Posłowie na Sejm RP, Bogdan Jarota – starosta zgierski, Justyna Romanow-Przybylak – powiatowa radna, a także włodarze miasta Zgierza oraz osoby na co dzień współpracujące z biblioteką.

Ukoronowaniem uroczystości był koncert oraz tort, przygotowany dla uczestników święta.