Spektaklem „Stulecimy” uczniowie z Zespołu Szkół Licealno-Gimnazjalnego w Głownie uświetnili otwarcie Małej Sali Teatralnej, powstałej w związku z realizacją projektu "Prosto ze sceny" w konkursie grantowym "Działaj Lokalnie 2018". Scena będzie służyć codziennej pracy uczniowskiego „Teatru Eureka” oraz występom dla 40-osobowej publiczności.

Spektakl, według scenariusz i w reżyserii Anny Kotulskiej – polonistyki w ZSLG oraz założycielki teatru, nawiązuje do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Ukazuje losy rodziny w obliczu takiego samego wydarzenia, jakim jest ślub i wesele, w przededniu odzyskania Niepodległości oraz 100 lat później.

„Teatr Eureka” działa już od 13 lat. Stanowimy jedną, naprawdę dużą rodzinę teatralną – mówi Anna Kotulska. – Od 2 lat jest to grupa licząca ponad 20 osób zarówno z gimnazjum, jak i liceum. Są to niezwykle wartościowi ludzie i cieszę się, że razem tworzymy coś niepowtarzalnego oraz wyjątkowego.

Młodzi aktorzy jeszcze raz zaprezentują spektakl, tym razem 8 marca na deskach głowieńskiego Miejskiego Ośrodka Kultury.