Pod znakiem sportowej rywalizacji, głośnego dopingu, wielkiej dawki adrenaliny, a przede wszystkim, w rodzinnej atmosferze – w taki sposób przebiegały XIII Amatorskie Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w Pływaniu „Family Cup”, które odbyły się na basenie przy ul. Leśmiana w Zgierzu.

W imprezie, zorganizowanej przez Młodzieżowy Domu Kultury w Zgierzu przy wsparciu finansowym m.in. powiatu zgierskiego, wystartowało 118 pływaków, począwszy od sześciolatków, a skończywszy na siedemdziesięciotrzylatku. 

Startujący mieli do pokonania dystans 25 m w stylu dowolnym, według klasyfikacji indywidualnej oraz rodzinnej. Wyjątkiem były przedszkolaki, które ścigały się na dystansie 12,5 m. Podczas tegorocznej edycji zawodnicy rywalizowali także w konkurencji 100 m stylem zmiennym, czyli musieli przepłynąć dystans czterema stylami: motylkowym, grzbietowym, klasycznym i kraulem.

Wsparcie najbliższych oraz rodzinna atmosfera, które towarzyszyły mistrzostwom, miały niebagatelne znaczenie i sprzyjały osiąganiu dobrych czasów.

Triumfatorzy mistrzostw będą reprezentować województwo łódzkie podczas ogólnopolskiego finału. Jednak nikt nie opuścił dzisiejszych zawodów z pustymi rękami. Wśród wszystkich startujących rozlosowano nagrody rzeczowe.