Okazuje się, że w naszym powiecie trenują zawodnicy, na miarę wojownika ze słynnego filmu „Karate Kid”. O kim mowa? O zawodnikach Ozorkowskiego i Zgierskiego Klubu Karate. Podczas niedawnych Dziecięcych Mistrzostw Świata Bodo Karate, które odbyły się na Litwie, troje z nich: Amelia Jatczak, Blanka Kwiatkowska i Gracjan Banaszczyk pokazali, że są stanowią światową czołówkę w swoich kategoriach wiekowych. Z litewskiego turnieju, młodzi karatecy wrócili ze srebrnym i brązowym medalem. Redakcja gazety „Puls Powiatu” odwiedziła zawodników, aby zobaczyć jak trenują oraz porozmawiać o ich sukcesach, a także wręczyć podziękowania od powiatowego samorządu.

Nie spodziewałyśmy się, że pójdzie nam, aż tak dobrze, ale wyszło super – cieszą się dziewczyny. Amelia zdobyła tytuł Wicemistrzyni Świata w konkurencji Kumite, zaś Blanka zajęła III miejsce w konkurencji Kata. Niestety, o sporym pechu może mówić Gracjan, któremu do medalu zabrakło niewiele. – W walce o ścisły finał, w konkurencji kata, przegrałem o zaledwie 0,1 pkt – mówi piąty zawodnik Mistrzostw Świata.

Nie od dziś wiadomo, że za każdym sukcesem stoi ciężka praca i wspaniali trenerzy. Młodzi karatecy z Ozorkowa i Zgierza trenują, aż 6 razy w tygodniu, pod okiem m.in. Mariusza Lewandowskiego – jednego z najwybitniejszych karateków w historii tej dyscypliny w naszym kraju. – Trener jest wymagający, ale fajnie nam się wspólnie trenuje – twierdzą zgodnie młodzi mistrzowie.     

Przed zawodnikami Ozorkowskiego i Zgierskiego Klubu szansa na kolejne medale. Na początku grudnia, w Słowenii, odbędą się Mistrzostwa Europy w Karate Fudokan. W zawodach wystartują m.in. Amelia i Blanka. Dziewczyny już zapowiadają  walkę o najwyższe laury. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!