Rywalizacją młodych lekkoatletów rozpoczęto Igrzyska Młodzieży Szkolnej 2016/2017. Pierwszą areną zmagań sportowców, walczących o medale i awans do finałów wojewódzkich, był teren zgierskiej „Malinki”. Blisko 300 uczniów, ze szkół z terenu powiatu zgierskiego, ścigało się w biegach przełajowych na dystansach: 1000 i 1500 m.

– Wierzę, że tak jak w poprzednich latach, będziecie sprawnie łączyć zdobywanie medali z uzyskiwaniem jak najlepszych wyników w nauce – mówił w trakcie uroczystego otwarcia Adam Świniuch – członek Zarządu Powiatu Zgierskiego.

Wśród szkół podstawowych, w kategorii dziewcząt, najszybciej z dystansem 1000 m. poradziła sobie Weronika Wodzińska z Zespołu Szkół Sportowych w Aleksandrowie Łódzkim, która o zaledwie 1,5 sek. wyprzedziła drugą Justynę Gaweł ze zgierskiej „10” i o blisko 4 sek. Annę Pińkowską z SP nr 8 w Zgierzu. Wśród chłopcówcałe podium należało do uczniów z aleksandrowskiego Zespołu Szkół Sportowych. Pierwszy linię mety przekroczył Igor Madeja, a zaraz za nim przybiegli: Jakub Krysztofiak i Kacper Szczepaniak.

Także w kategorii gimnazjalistek, niemal całe podium, należało do aleksandrowskiej szkoły. Wygrała Julia Janus, przed Martyną Rosińską, zaś trzecie miejsce zajęła Natalia Zatorska ze szkoły w Szczawinie. W rywalizacji gimnazjalistów, również złoto i srebro wywalczyło dwóch reprezentantów aleksandrowskiego ZSS. Pierwszy był Dominik Adamczewski, a drugi Wiktor Romanowicz. Brązowy medal zawisł na szyi Igora Stopczyka z Gim. Nr 3 w Zgierzu.

W biegu, w ramach Licealiady dziewcząt, podobnie jak w ubiegłym roku, całe podium należało do uczennic Szkoły Mistrzostwa Sportowego-Liceum Ogólnokształcącego w Aleksandrowie Łódzkim. Zwyciężczynią okazała się Magdalena Oczkowicz, następna była Aleksandra Rybak, a trzecia przybiegła Klaudia Piątek. SMS-LO zdominowała również rywalizację licealistów. Najszybciej dystans 1500 m pokonał Mateusz Zientalak, drugie miejsce zajął Wiktor Olejniczak, a trzecie Marcin Wojciechowski.

Puchary i medale najlepszym zawodnikom wręczyli: Adam Świniuch oraz Jacek Brzeziński, naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego w Zgierzu.

Poniedziałkowe zawody stanowią przedsmak tego, co czeka młodych sportowców w obecnym roku szkolnym. Będą oni jeszcze rywalizować m.in. w mini piłce ręcznej, koszykówce, siatkówce, piłce nożnej, pływaniu, czworoboju lekkoatletycznym, unihokeju, szachach oraz siatkówce plażowej. Najlepsi będą reprezentować powiat w finałach wojewódzkich i ogólnopolskich.

Pełne wyniki dostępne są na stronie www.mosir.zgierz.pl w zakładce Igrzyska Młodzieży Szkolnej.