Ponad 270 łuczników i łuczniczek, reprezentujących 52 kluby z całego kraju, zawitały do Zgierza, aby na torach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji rywalizować w Mistrzostwach Polski Młodzików.

Na zaproszenie KS Boruta, do stolicy naszego powiatu, przyjechali zawodnicy z roczników: 2001-2003. Młodzi archerzy musieli trafić do tarcz ustawionych na 20, 30, 40 i 50 metrze. Rywalizację zwieńczyło strzelanie z 15 m do tzw. MAKA, czyli charakterystycznego, czerwonego kwiatka, po środku którego znajduje się białe kółko o średnicy 1 cm, a w nim 1 mm kropka.

Podczas zgierskiego championatu swoje umiejętności zaprezentowały, aż trzy klub działające na terenie naszego powiatu. Oprócz gospodarzy, wystąpili także: UKS „Piątka” Zgierz oraz LUKS Czerniawka. Zdecydowanie najlepiej spisali się łucznicy „Piątki”, którzy zdobyli dwa medale: srebrny, w kategorii drużynowej młodziczek młodszych 3xŁ2B oraz złoty, wystrzelany przez młodzików starszych 3xŁ2B.

W dobrym humorze, mistrzostwa opuszczał także Dawid Kulik ze Stelli Kielce, który zdobył trzy medale. Mimo niesprzyjającej pogody, udało mu się wywalczyć brąz w młodzikach starszych Ł-2B oraz złoto w kategorii 2x50m. Chłopak okazał się także bezkonkurencyjny w strzelaniu do MAKA. – Łucznictwo trenuję od czterech lat – opowiada Dawid. – Namówiła mnie mama, która zapisała mnie na pierwsze zajęcia. Szkoda, że ten sport jest przez wielu niedoceniany, tym bardziej, że jest to dyscyplina olimpijska.

Młodych sportowców dopingował Sekretarz Powiatu Zgierskiego – Wiesław Stankowski. – Sam jako młody chłopak startowałem w zawodach łuczniczych, dlatego cieszę się, że również i w tym roku mogliśmy wesprzeć finansowo mistrzostwa – mówił w trakcie imprezy Wiesław Stankowski, który wspólnie z Arturem Duninem – posłem na Sejm RP oraz Bohdanem Bączakiem – wiceprezydentem Zgierza wręczyli puchary i medale najlepszym archerom.

Szczegółowe wyniki dostępne są na stronie www.archery.pl