- Jeszcze kilkanaście lat temu lisa oglądało się na fotografiach w książkach, a dzisiaj coraz częściej widujemy te drapieżniki zarówno na wsiach, jak i w mieście – mówił Wojciech Brzeski – członek Zarządu Powiatu Zgierskiego, który w miniony weekend uczestniczył w podsumowaniu IV Powiatowych Łowów na Lisy Powiatu Zgierskiego. – Dlatego to, co robicie jako myśliwi, przyczynia się do utrzymania równowagi w ekosystemie.

Myśliwi z ośmiu kół łowieckich z terenu powiatu zgierskiego przez trzy dni rywalizowali o tytuł najlepszego. Tegoroczne łowy znowu były rekordowe, ponieważ zostało odłowionych 105 drapieżników, w tym 3 kuny.

Pierwsze miejsce zajęło Koło Łowieckie „Partyzant”, z wynikiem 28 lisów i 1 kuna, które oprócz pamiątkowej statuetki, otrzymało aparat fotograficzny ufundowany przez corocznego patrona łowów – starostę zgierskiego. Drugie miejsce zajął „Sokół” z wynikiem 16 lisów, natomiast na III miejscu, z tym samym wynikiem, znalazło się Koło Łowieckie „Słonka”. W tym wypadku o zwycięstwie przesądziła płeć drapieżników, ponieważ liszki są wyżej punktowane, a „Sokół” złowił ich więcej. Kolejne miejsca zajęły: KŁ „Odyniec”, KŁ „Orzeł”, KŁ „Leśnik”, KŁ „Tur” oraz WKŁ „Orlik”.