Podniesieniem flagi, odegraniem hymnu i uroczystą mszą polową rozpoczęły się Miejsko – Powiatowe Obchody Święta Wojska Polskiego na placu Jana Pawła II w Ozorkowie. W 96 rocznicę „Cudu nad Wisłą”, kiedy to polscy żołnierze zatrzymali armię bolszewicką w niszczycielskim pochodzie na Europę, przedstawiciele dwóch samorządów – powiatu zgierskiego i miasta Ozorkowa, posłów, żołnierzy z 1 Dywizjonu Lotniczego w Leźnicy Wielkiej, instytucji i stowarzyszeń oraz mieszkańcy Ozorkowa wspólnie oddali hołdy tym, którzy zginęli w walce o polską wolność.

- Można przywoływać tę i wiele innych dat, kiedy polscy żołnierze walczyli za naszą wolność, mowę i wiarę – mówił w trakcie uroczystości Krzysztof Kozanecki – wicestarosta zgierski. – W imieniu mieszkańców powiatu zgierskiego, z okazji Święta Wojska Polskiego, dziękuję obecnym na tym placu żołnierzom za pracę i poświęcenie, jednocześnie życząc wam i waszym rodzinom wszystkiego najlepszego.

Po odczytaniu apelu poległych oraz wręczeniu okolicznościowych odznak i listów gratulacyjnych dla zasłużonych żołnierzy, pod tablicą upamiętniającą poległych za ojczyznę w latach 1918 – 1920 zostały złożone kwiaty. Delegacja powiatu zgierskiego: Krzysztof Kozanecki wraz z powiatowymi radnymi: Lidią Elert, Dominikiem Gabrysiakiem i Henrykiem Rzepeckim, tym symbolicznym gestem oddali hołd bohaterom tamtych dni.