21 listopada basen przy ul. Leśmiana kolejny raz gościł amatorów pływania. Ponad 230 zawodników, w duchu sportowej rywalizacji i rodzinnej atmosferze, walczyło o medale podczas wojewódzkiego finału IX Amatorskich Mistrzostw „Family Cup”.

Na starcie pojawiły się całe pokolenia pływaków. Najmłodsza zawodniczka miała niespełna 2 lata, zaś najstarszy uczestnik 59 lat. Startujący mieli do pokonania dystans 25 m w stylu dowolnym, według klasyfikacji indywidualnej oraz rodzinnej.

Wyjątkiem były przedszkolaki, które ścigały się na dystansie 12,5 m. Nowością podczas tegorocznej edycji była konkurencji 100 m stylem zmiennym. Zawodnik musiał przepłynąć dystans czterema stylami.

Ideą zawodów jest integracja oraz zachęcanie do aktywnego i sportowego spędzania wolnego czasu rodzin. Wśród nich była m.in. familia Kosmalskich, która drugi raz brała udział w „Family Cup”. W zawodach, oprócz taty Jacka, wzięli udział także: córka Łucja i syn Błażej. – Staram się dzieciakom zorganizować czas wolny, aby nie siedziały zbyt długo przed komputerem, dlatego bierzemy udział w różnych zawodach pływackich i wspinaczkowych – mówi pan Jacek.

Po zakończeniu zawodów przyszedł czas nagrodzić najlepszych, jednak nikt nie opuścił zawodów z pustymi rękami. Wśród wszystkich zawodników rozlosowano nagrody rzeczowe, które wręczył przedstawiciel jednego ze sponsorów – członek Zarządu Powiatu Zgierskiego – Wojciech Budziarski.

Udział w zawodach z cyklu „Family Cup” to doskonały sposób na uprawianie sportu amatorskiego, który jest najlepszą, a zarazem najtańszą formą ochrony zdrowia oraz utrzymania dobrej kondycji fizycznej i psychicznej.