W ostatni piątek, w Szkole Podstawowej nr 54 w Łodzi, odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego „Moja Bezpieczna Szkoła”, zorganizowanego przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Łodzi. Wśród nagrodzonych prac znalazły się dwie przygotowane przez uczennice z naszego powiatu.

W ramach konkursu uczniowie wykonywali plakaty na jeden z wybranych tematów: „Znam zagrożenia i niebezpieczeństwa podczas pobytu w szkole i poza szkołą – wiem jak ich unikać”, „W domu może być niebezpiecznie - ja umiejętnie korzystam z różnych urządzeń gospodarstwa domowego, chemicznych środków czystości lub kosmetyków”, „Niebezpieczna droga do szkoły? Ja znam i stosuję podstawowe zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego” oraz „Wiem jak zachować się podczas pożaru i na co dzień stosuję podstawowe zasady bezpieczeństwa przeciwpożarowego”. Miło nam poinformować, że II miejsce zajęła Julia Bednarek ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Zgierzu, natomiast praca wykonana prze Annę Michaś ze Szkoły Podstawowej w Bełdowie zajęła III miejsce.

– Akcja ma na celu promowanie bezpiecznego zachowania się i rozwijanie świadomości wśród najmłodszych dzieci w zakresie przeciwdziałania występującym zagrożeniom na jakie mogą być narażeni w szkole i poza nią – mówi Kamil Kałużny z OIP w Łodzi.