55 lat temu w Nowostawach Górnych w gminie Stryków powołano do życia Koło Gospodyń Wiejskich. W minioną sobotę, chcąc uczcić swój jubileusz, członkinie koła zorganizowały uroczystość, na którą zaprosiły m. in. starostę zgierskiego Bogdana Jarotę. Nie obyło się bez wspomnień – wyśpiewanych przez 30 obecnych pań należących do tamtejszego KGW, podziękowań dla starszych koleżanek – założycielek koła i biesiady.

Obecni uczcili także minutą ciszy 16 członkiń, których już z nami nie ma. Impreza odbyła się w świetlicy wiejskiej w Nowostawach Górnych, którą zaczęto budować z 1985 roku, a która dziś wyremontowana, stanowi doskonałe zaplecze dla działań podejmowanych przez panie z KGW.

- Staramy się często spotykać i organizować jak najwięcej uroczystości. Ostatnio przygotowałyśmy: Andrzejki, Sylwestra, Dzień Dziecka, w Dzień Kobiet wybrałyśmy się do kina a potem spotkałyśmy się w naszej świetlicy na kolacji – mówi przewodnicząca koła Honorata Pietrasiak. – Wśród członkiń mamy i te przed 30-stką i te po 60-tce, dzięki czemu możemy czerpać od siebie nawzajem.

Starosta zgierski docenił wysiłki pań z Nowostawów Górnych, ich aktywność i chęć do działania i wręczył im wielofunkcyjny sprzęt kuchenny, jako jubileuszowy prezent.

- Koła Gospodyń Wiejskich to nie przeżytek, wręcz przeciwnie, obecnie widać powrót do pielęgnowanych przez panie tradycji. Najlepszym tego przykładem jest powołanie do życia w Zgierzu Koła Gospodyń Miejskich – powiedział starosta Jarota.