11 złotych medali, 4 srebrne i 4 brązowe zawisło na szyjach naszych reprezentantów – słuchaczy Zgierskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, biorących udział w Olimpiadzie Sportowej Uniwersytetów Trzeciego Wieku i Organizacji Senioralnych w Łazach. Tegoroczna konkurencja była nadzwyczaj duża – w olimpiadzie wzięło udział 50 uniwersytetów z Polski oraz drużyna z Austrii. Dla porównania, w ubiegłym roku było ich 36.
Drużyna ze stolicy powiatu zgierskiego, wraz z przedstawicielami Gliwic, zajęła pierwsze miejsce, zdobywając 19 medali w: pływaniu, tenisie stołowym, kajakarstwie, strzelectwie, biegach na 60 i 200 metrów oraz w pchnięciu kulą. Bohaterem tegorocznych zmagań seniorów okazał się 93-letni zgierzanin Kazimierz Mrówczyński, który w pływaniu na czas pokonał swojego rywala z Gliwic z przewagą ponad 18 sekund.
Jak co roku zgierskich reprezentantów finansowo wspierało zgierskie starostwo, a kibicował im, już po raz kolejny, członek Zarządu Powiatu Zgierskiego Wojciech Budziarski.
- Być tam, choćby jako widz, to niesamowita frajda – mówi Wojciech Budziarski. – Atmosfera i duch sportowej rywalizacji są takie same jak na prawdziwej olimpiadzie.