Wykorzystując wakacyjną labę, w powiatowych szkołach w ruch poszły młotki, farby, pędzle i wiertarki. W 13 placówkach właśnie kończą się remonty, aby wraz z pierwszym dzwonkiem uczniowie mogli zdobywać wiedzę w komfortowych warunkach. Remonty dotyczą nie tylko odświeżania sal lekcyjnych, malowania ścian, sufitów czy podłóg.

W Szkole Mistrzostwa Sportowego-Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika w Aleksandrowie Łódzkim modernizowana jest instalacja elektryczna. Nowy wygląd zyska też szkolna szatnia.

Od 1 września, z nowych łazienek, będą mogły skorzystać uczennice Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zgierzu. Dodatkowo remont obejmuje m.in. wymianę oświetlenia oraz naprawę nawierzchni boiska szkolnego.

W Zespole Szkół Zawodowych w Aleksandrowie Łódzkim m.in. rozpoczęto kładzenie nowej linii internetowej, położono nowe chodniki oraz odgrodzono miejsca na rowery.

Zespół Szkół Nr 1 im. Cebertowicza w Głownie doczekał się kompleksowego remontu szatni oraz wymiany drzwi w kilku pracowniach.

Remont sanitariatów uczniowskich, modernizacja centralnego ogrzewania oraz rozpoczęcie prac związanych z wymianą podłogi na sali gimnastycznej – to główne prace odbywające się w Zespole Szkół Zawodowych w Ozorkowie.

Nowy wygląd zyskało główne wejście do Zgierskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Zgierzu, gdzie kończy się wymiana płytek na schodach wejściowych oraz odnawianie elewacji.

Nowa instalacja elektryczna oraz remont pomieszczenia, w którym będą kształcić się uczniowie w zawodzie rękodzielnika wyrobów włókienniczych, to główne zmiany jakie będą widoczne od nowego roku szkolnego w Zespole Szkół Specjalnych im. Stefana Kopcińskiego w Aleksandrowie Łódzkim.

W głowieńskim Zespole Szkół Specjalnych, w ramach konkursu „Moja Wymarzona Ekopracownia – 2015”, na potrzeby nowopowstającej pracowni, zamontowano panele podłogowe.

W Zespole Szkół Specjalnych w Ozorkowie m.in. wymieniono instalację c.o., wyremontowano pracownię integracji sensorycznej, świetlicę oraz stołówkę szkolną.

Prace remontowe w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Zgierzu dotyczą m.in. położenie glazury, terakoty i wymiany armatury w sanitariatach dla dzieci z przedszkola, a jedno ze zmodernizowanych pomieszczeń zaadoptowano na salę polisensoryczną.