W niemal każdej z gmin naszego powiatu dopiero co zakończyły się lub trwają prace na powiatowych drogach. Oprócz 3 schetynówek za łączną kwotę ponad 18 mln zł: w Ozorkowie, Strykowie, Głownie wraz z gminą Głowno, w budowie są także tzw. dojazdówki do gruntów rolnych w gminach: Ozorków, Aleksandrów Łódzki i Parzęczew.

Poza tym przebudowywane są także drogi powiatowe w gminie Zgierz, Aleksandrowie Łódzkim, a już niebawem drogowcy rozpoczną prace w: Ozorkowie i gminach: Głowno, Zgierz, Parzęczew, Aleksandrów Łódzki. - Na mapie drogowych inwestycji nie zapomnieliśmy także o stolicy naszego powiatu – mówi Wojciech Brzeski, członek Zarządu Powiatu Zgierskiego. - W Zgierzu, pomimo że na początku roku w budżecie powiatu zgierskiego nie było na ten cel zarezerwowanych środków, trwają roboty drogowe na ulicach: Targowej, Parzęczewskiej, Piłsudskiego, a już niebawem także na Kasprowicza.

Za ponad 462 tys. zł drogowcy kładą nowy asfalt i wymieniają krawężniki na ulicy Parzęczewskiej, na odcinku od ul. Targowej do wjazdu na rynek oraz na całej długości ulicy Targowej. Wyremontowanymi drogami kierowcy powinni pojechać wraz z początkiem października. Do tego czasu ruch będzie się tam odbywał wahadłowo.

Na ulicy Piłsudskiego trwa przebudowa jednostronnego chodnika na odcinku od ul. Solnej do ul. Słowackiego i od skrzyżowania z ul. 1 Maja w kierunku ul. Szczawińskiej. Koszt tej inwestycji wyniesie ponad 135 tys. zł, a prace mają zakończyć się do 23 października br.

W następnej kolejności powiat zakupi i zleci montaż tzw. ronda pineskowego na skrzyżowaniu ulic Kasprowicza i Dygasińskiego, na którym w przeszłości dochodziło do wielu poważnych wypadków, niestety także śmiertelnych.