W niedzielę 13 września gmina Stryków obchodziła doroczne święto plonów. Gospodarzem tegorocznych dożynek była wieś Nowostawy Górne, a starostami młodzi tamtejsi rolnicy - Lidia Bukowska i Sylwester Pietrasiak.

Święto tradycyjnie rozpoczął uroczysty korowód dożynkowy. Następnie po nabożeństwie ekumenicznym, wręczono wieńce dożynkowe i wysłuchano przygotowanych specjalnie na ten dzień przyśpiewek. Burmistrz Strykowa Andrzej Jankowski korzystając ze święta plonów, nagrodził najlepszych rolników ze swojej gminy.

Reprezentujący w tym dniu władze powiatu zgierskiego Wojciech Brzeski przemawiając podkreślił znaczenie tego święta. – Od wieków każde dożynki są okazją do wyrażenia wdzięczności, radości, poczucia dumy z własnej pracy i mądrego wysiłku polskiego rolnika. W tym dniu wieś łączy się z miastem, władze wszystkich szczebli ze społeczeństwem, lecz gospodarzami są zawsze rolnicy – mówił w swoim przemówieniu Wojciech Brzeski. 

Od godziny 16 biesiadnicy bawili się przy Orkiestrze z Lipki, solowym koncercie Małgorzaty Krześlak pt. "Violin show", Kapeli Krośniewiacy, kosztowali przysmaków przygotowanych przez panie z 16 Kół Gospodyń Wiejskich. Na dzieci czekały dmuchańce, trampoliny, karuzela i liczne stoika z zabawkami. Muzycznymi atrakcjami wieczoru był występ zespołu „Fajters” i zabawa z DJ-em.