Powiatowe Obchody Święta Policji w Zgierzu były okazją do odznaczenia, awansowania i nagrodzenia funkcjonariuszy, którzy na co dzień pracują w komisariatach w: Ozorkowie, Aleksandrowie Łódzkim, Głownie i w zgierskiej komendzie. Zbiegły się one z 96-leciem istnienia Policji Państwowej oraz 90-leciem pracy kobiet w tej formacji.

Wczoraj media donosiły o pierwszej w Polsce pani generał w policyjnych szeregach. Dziś, podczas uroczystości na Placu Jana Pawła II w Zgierzu, patrząc na powiatowych funkcjonariuszy, można było odnaleźć wśród nich także wiele pań.
Jak co roku policjanci wybrali spośród siebie dwóch najlepszych funkcjonariuszy, którzy zostali wyróżnieni nagrodą starosty zgierskiego. 42-calowe, wysokiej klasy telewizory wręczyli im: wicestarosta zgierski Krzysztof Kozanecki oraz członkowie Zarządu Powiatu Zgierskiego: Wojciech Budziarski i Adam Świniuch.

Tegorocznym, najlepszym policjantem służby kryminalnej został aspirant Szymon Stopczyński, na co dzień pracujący w głowieńskim komisariacie. Koledzy i koleżanki z pracy, typując go do tej nagrody, docenili jego kreatywność, umiejętność pracy w zespole, sumienność i zdyscyplinowanie. Pracując w charakterze detektywa Ogniwa Kryminalnego w 2015 r. ustalił sprawców dwóch napadów z użyciem noża.

Kolejnym z nagrodzonych jest, pracujący w zgierskiej komendzie, Adrian Szymański – funkcjonariusz Ogniwa Wywiadowczego Referatu Patrolowo-Interwencyjnego. Jego współpracownicy podkreślają, że zaangażowanie sierżanta Szymańskiego przyczyniło się do ustalenia i zatrzymania wielu sprawców przestępstw narkotykowych. – Ma przysłowiowego „nosa” do wykrywania narkotyków – mówi rzeczniczka zgierskiej policji Liliana Garczyńska.