Kolorowy tłum rozbawionych dzieci opanował w ostatni piątek boisko Spółdzielni Mieszkaniowej przy ul. Mielczarskiego w Ozorkowie, gdzie Lidia Elert (radna Rady Powiatu Zgierskiego), zorganizowała już po raz trzeci piknik rodzinny. Podczas tegorocznej imprezy animatorzy – klauni Ruphert i Roco, próbowali odczarować liczbę 13 – symbolizującą 13 lat pracy radnej Elert, jako lokalnego społecznika. W przeprowadzenie akcji zaangażowały się członkinie i sympatycy Koła Ligi Kobiet Polskich w Ozorkowie i Spółdzielnia Mieszkaniowa w Ozorkowie.

Na ten dzień przygotowano wiele atrakcji: malowanie włosów, deszcz baniek mydlanych, gadżety cyrkowe, bomby i wyrzutnie confetti, a także konkursy z nagrodami. Opiekunowie bawiących się milusińskich mogli skorzystać z bezpłatnych badań: poziomu ciśnienia i zawartości poziomu cukru we krwi. Imprezę uświetnił też występ Stowarzyszenia Swawolnej Kompanii Ziemi Łęczyckiej. Bawiący się mięli możliwość zapoznać się z bronią historyczną i zbrojami rycerskimi, dzięki uprzejmości ozorkowskich pasjonatów historii. 

- Od 13 lat działam na rzecz Ozorkowa i powiatu zgierskiego – mówi radna Lidia Elert. -Współpracując razem z Ligą Kobiet Polskich, zaangażowałam się w wiele akcji charytatywnych: meczów, koncertów, z których dochody przekazywaliśmy na rzecz chorych, potrzebujących dzieci, pikników, wycieczek, kompletowania wyprawek szkolnych, coroczną darmową akcję społeczną „rozlicz PIT”. Poprzez imprezy, takie jak ta dzisiejsza, chcę zintegrować lokalną społeczność, a dzieciom podarować odrobinę twórczej i wesołej zarazem zabawy.