23 sierpnia 2015 r. na boisku LKS „Orzeł” w Parzęczewie, w Międzygminnych Zawodach Sportowo-Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych, wzięło udział jedenaście drużyn z: Ozorkowa, gminy Ozorków oraz gminy Parzęczew. Gościnnie wystąpiła drużyna z OSP Żelechlinek. Na zawodach, prowadzonych przez Adama Świniucha, oprócz licznie zgromadzonych kibiców, goszczono posłów: Agnieszkę Hanajczyk i Artura Dunina oraz Ilonę Rafalską – radną Sejmiku Wojewódzkiego.

Zawody były pokazem sprawności fizycznej i wyszkolenia bojowego. Nad boiskiem od porannych godzin unosił się duch rywalizacji. Strażacy z zaangażowaniem i oddaniem ćwiczyli, sprawdzali sprzęt i powtarzali komendy, aby o godz. 10.00 rozpocząć zawody. Pierwszą konkurencją była sztafeta, w której oceniano szybkość i zwinność. Nie wyłoniła ona faworyta, ponieważ czasy drużyn były zbliżone. Następnie sprawdzono sprawność bojową, w której oprócz szybkości potrzebna była jeszcze precyzja oraz sprawny sprzęt. Okazało się, że właśnie ten ostatni miał największy wpływ na wysokość punktacji. Ostatecznie drużyny zajęły następujące miejsca:


Gmina Parzęczew
I miejsce – OSP OPOLE z wynikiem 93,19 pkt
II miejsce – OSP PARZĘCZEW z wynikiem 108,23 pkt.
III miejsce – OSP ORŁA z wynikiem 174,05 pkt.
IV miejsce – OSP CHOCISZEW z wynikiem 184,85 pkt.
I miejsce – OSP OPOLE KOBIETY z wynikiem 101,37 pkt.


Miasto Ozorków
I miejsce - OSP OZORKÓW z wynikiem 124,50 pkt.
Gmina Ozorków
I miejsce – OSP CZERCHÓW z wynikiem 103,84 pkt.
II miejsce – OSP SOLCA WIELKA z wynikiem 106,71 pkt.
III miejsce – OSP MODLNA z wynikiem 116,86 pkt.
IV miejsce – OSP LEŚMIERZ z wynikiem 128,35 pkt.


Szczególne uznania należą się żeńskiej drużynie z Opola. Kobiety pokazały swoją siłę i wolę walki. W ogólnej klasyfikacji zawodów prześcignęły wiele męskich drużyn. - Jestem dumny z was, życzę wam samych sukcesów na szczeblu powiatowym i wojewódzkim w zawodach sportowo-pożarniczych – mówi Ryszard Nowakowski Prezes Zarządu Oddziału Gminnego OSP w Parzęczewie.