15 sierpnia w całej Polsce uroczyście obchodzono Święto Wojska Polskiego – święto, które ma nam przypominać o zwycięskiej bitwie warszawskiej, stoczonej w 1920 roku, w czasie wojny polsko-bolszewickiej. Także w gminach, wchodzących w skład naszego powiatu, zorganizowano liczne uroczystości poświęcone temu wydarzeniu.

Z ramienia władz powiatu zgierskiego uczestniczyli w nich Wojciech Brzeski i Adam Świniuch. W uroczystościach udział wzięli też powiatowi radni: w Ozorkowie Lidia Elert, Krzysztof Jurek i Henryk Rzepecki, w Zgierzu Michał Banaszczyk.
W sobotni poranek w Zgierzu na Starym Cmentarzu, samorządowcy, przedstawiciele organizacji kombatanckich, osób represjonowanych, oświaty i kultury, a także harcerze spotkali się przy grobach poległych Legionistów, by oddać im hołd.

Przed południem w Ozorkowie, na placu Jana Pawła II, po mszy świętej polowej odczytano apel poległych, oddano salwę honorową, a następnie delegacje złożyły kwiaty pod tablicą upamiętniającą poległych za ojczyznę w latach 1918-1920. Uroczystości zakończyła defilada kompanii honorowej I Dywizjonu Lotniczego w Leźnicy Wielkiej.

W południe w gminie Zgierz, w miejscowości Biała, złożono kwiaty na grobie żołnierzy Wojska Polskiego, poległych we wrześniu 1939 roku, a po mszy świętej, przemaszerowano pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego.