Informowaliśmy niedawno o trwających powiatowo-gminnych inwestycjach w ramach tzw. „schetynówek” na drogach w gminie Głowno, mieście Głownie i w Ozorkowie. Oprócz tych kilkunastomilionowych przedsięwzięć, na powiatowych drogach prowadzone są także inne prace remontowe, finansowane przez powiatowy samorząd samodzielnie, lub wspólnie z innymi gminami.

W trakcie odbioru technicznego jest, kosztująca 119 tys. zł, inwestycja na ul. Swoboda w Głownie. W ramach „schetynówki” przebudowano w pasie tej drogi chodniki na odcinku od ul. Śląskiej do ul. Piątkowskiej. Teraz z budżetu powiatu zgierskiego i miasta Głowna, przeznaczono pieniądze na dokończenie tych prac, na pozostałym odcinku tej drogi, czyli od ul. Śląskiej do drogi krajowej nr 14.


W Rąbieniu, na ul. Pańskiej przebudowywane są chodniki i zjazdy. To kolejna wspólna inwestycja, kosztująca 152 tys. zł, współfinansowana przez powiatowy samorząd i gminę Aleksandrów Łódzki.

Do końca tego roku władze powiatu zgierskiego mają w planach przebudować jeszcze kilka kolejnych dróg: drogę dojazdową relacji Solca Wielka – Wielka Wieś (w gm. Ozorków), ulice Targową i Parzęczewską w Zgierzu (na odcinku od ul. Targowej do bloku nr 7) , ul. Wolską w Rąbieniu, ul. Średnią w Ozorkowie (od ul. Maszkowskiej do ul. Partyzantów), drogę relacji Wola Branicka – Besiekierz Rudny w gminie Zgierz, oraz chodniki: na ul. Piłsudskiego w Zgierzu i w miejscowości Kania Góra w gminie Zgierz.