Od 18 maja br. weszły w życie nowe przepisy dotyczące kierujących pojazdami. Kierowcom, którzy przekroczą prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym, policja zabiera prawo jazdy i przesyła je do starosty, który wydając decyzję administracyjną, zatrzymuje dokument na 3 miesiące.

Może też zdarzyć się tak, że podmioty uprawnione do kontroli ruchu, powiadomią starostę o złamaniu prawa przez kierowcę. Na podstawie takich informacji starosta także wydaje decyzję o zatrzymaniu prawa jazdy. Sprawdziliśmy ilu mieszkańców powiatu zgierskiego, w ciągu ostatnich 3 miesięcy straciło w ten sposób uprawnienia do kierowania pojazdami.


- Do 21 lipca wydaliśmy 17 decyzji o zatrzymaniu praw jazdy – mówi Wojciech Budziarski, członek Zarządu Powiatu Zgierskiego, nadzorujący pracę Wydziału Komunikacji zgierskiego starostwa. – Są to mieszkańcy: gminy Zgierz, Aleksandrów Łódzki, Głowno, oraz miast: Zgierza, Ozorkowa i Głowna.

W gronie osób, które jechały o wiele za szybko w terenie zabudowanym jest 16 mężczyzn i jedna kobieta. Spora liczba ukaranych to młodzi ludzie w wieku od 19 do 26 lat. Niechlubnym rekordzistą jest 26-letni mieszkaniec Głowna, który przekroczył prędkość o 82 km/h!