Aż 1,5 mln zł udało się zaoszczędzić z przetargów na dotychczas zrealizowane powiatowe inwestycje drogowe. Podczas piątkowej sesji Rady Powiatu Zgierskiego, zdecydowano, że do końca tego roku, za tę kwotę przebudowanych zostanie kolejnych 6 dróg.

I tak dotychczas gruntowe drogi w miejscowościach: Ciosny w gminie Zgierz (900 m), relacji Parzęczew - Kuciny (820 m), Chociszew – Orła w gminie Parzęczew (190 m przejazdu kolejowego) zyskają nawierzchnię asfaltową. Inwestycja w Ciosnach będzie finansowana z powiatowej i gminnej kasy. Podobnie droga nr 3707 w gminie Parzęczew, której koszty remontu podzielą między siebie powiat i gmina. Koszt przebudowy problematycznego od lat przejazdu kolejowego w Orłej poniesie tylko powiatowy samorząd.

Nową nawierzchnię zyska także 2-kilometrowy odcinek drogi relacji Bratoszewice – Domaradzyn – Popów w gminie Głowno, w przebudowę którego zainwestuje powiat zgierski.

Nakładki na już istniejących nawierzchniach zostaną położone na odcinku drogi relacji Grotniki – Jedlicze A (1 100 m) w gminie Zgierz i na ulicach Brużyca i Witosa (w sumie 1 300 m) w Aleksandrowie Łódzkim. Pierwsza z tych inwestycji współfinansowana będzie po połowie z gminą Zgierz, zaś aleksandrowskie drogi powiat wyremontuje sam.