Z okazji obchodzonego w ubiegłym tygodniu Dnia Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia Prezydent RP Bronisław Komorowski przyznał 20 medali za długoletnią służbę osobom, które zajmują się sprawami aktywizacji zawodowej, zatrudnienia i przeciwdziałania bezrobociu w województwie łódzkim. Wśród odznaczonych znalazły się dwie pracownice Powiatowego Urzędu Pracy w Zgierzu. Za wzorowe i wyjątkowo sumienne wykonywanie swoich obowiązków zawodowych Elżbieta Kurek z rąk Wojewody Łódzkiego Jolanty Chełmińskiej otrzymała Medal Srebrny za Długoletnią Służbę, zaś Magdalena Ochocka – Nowak Medal Brązowy za Długoletnią Służbę.

- Przyglądając się Państwa pracy, mam takie odczucie, że staracie się robić o wiele więcej, niż należy do waszych obowiązków – mówiła do zebranych pani wojewoda. – Chciałabym, żebyście w tej trudnej i ofiarnej pracy mimo wszystko odnajdywali radość i wsparcie.
Pracownicom zgierskiego PUP osobiście pogratulował, obecny na uroczystości, Wicestarosta Zgierski Krzysztof Kozanecki oraz dyrektor PUP Marta Pietrak – Kędzierawska.
Dużą niespodzianką był koncert łódzkiego śpiewaka operowego Jana Dominikowskiego z akompaniamentem prof. Ewy Szpakowskiej, którzy wykonali kilka polskich i włoskich utworów przed tą wyjątkową publicznością.

Źródło: Jolanta Łęczewska