Już tradycją stało się, że w trakcie przerwy między rozgrywkami piłkarskimi kluby z terenu województwa łódzkiego przyjeżdżają do Zgierza, aby rywalizować w Turnieju o Mistrzostwo Powiatu Zgierskiego pod patronatem Starosty Zgierskiego. W hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji o tytuł walczyło 7 zespołów z województwa łódzkiego. Dla wielu drużyn zawody stanowiły rozgrzewkę przed walką o punkty w trakcie rundy wiosennej. – Przygotowania zaczęliśmy 7 stycznia – mówi Dariusz Pawlikowski, prezes MKP Boruta Zgierz – organizator turnieju. – Pogoda sprzyja nie tylko do trenowania na zewnątrz, ale również do rozgrywania sparingów, co pozwoli nam uzyskać optymalną formę przed pierwszymi meczami.

Mimo lekkiego zmęczenia (dzień wcześniej zawodnicy Boruty rywalizowali w 1/16 halowego Pucharu Polski) i zmiennego szczęścia w trakcie turnieju, to właśnie ekipa gospodarzy zagrała w finale turnieju, gdzie czekała już drużyna Polonia Piotrków Trybunalski. Mimo, że mecz o złoto zapowiadał się jako wyrównane starcie, to już po pierwszych kilku minutach było wiadomo, kto w tym roku zdobędzie puchar Starosty Zgierskiego. Bramki zdobyte przez Sebastiana Ceglarza i Rafała Niewiadomskiego, na początku spotkania, wyraźnie podcięły skrzydła piłkarzom z Piotrkowa Trybunalskiego, którzy nie potrafili odnaleźć się pośród dobrze grających gospodarzy. Ostatecznie zgierski zespół rozgromił Polonię 8:0 i mógł świętować zdobycie pucharu. W meczu o trzecie miejsce, ubiegłoroczni triumfatorzy mistrzostw – drużyna Orła Parzęczew, pokonała 5:3 zespół Włókniarz Pabianice.

Po ostatnim gwizdku sędziego przyszedł czas, aby nagrodzić najlepszych. Bramkarzem turnieju został „Shaggy” – z Orła Parzęczew. Kolejne dwie nagrody powędrowały do zawodników MKP Boruta Zgierz. Królem strzelców został Sebastian Ceglarz, natomiast piłkarzem turnieju wybrano Dominika Kowalskiego, który dodatkowo, dzięki firmie Idczak, będzie mógł odpocząć po turnieju w pensjonacie „Julian” w Wiśle. Puchary oraz sprzęt sportowy dla najlepszych drużyn wręczył m.in. członek Zarządu Powiatu Zgierskiego Wojciech Brzeski.

Źródło:Łukasz Roman