Czas pomiędzy marcem a kwietniem to moment, w którym szkoły tradycyjnie otwierały swoje drzwi przed kandydatami do klas pierwszych. Ze względu na pandemię w tym roku jest to niemożliwe, dlatego zapraszamy wszystkich rodziców oraz uczniów ostatnich klas szkół podstawowych na wirtualny spacer po szkolnych murach.

W najbliższy czwartek ruszamy z cyklem filmów, w których to uczniowie i pracownicy powiatowych placówek oświatowych, sami opowiadają o tym, dlaczego warto kontynuować naukę w ich szkole.

W międzyczasie zapraszamy także do zapoznania się z cyfrowym informatorem edukacyjnym, który stanowi kompendium wiedzy na temat oferty edukacyjnej naszych szkół.

Drogi uczniu! Interesuje cię fotografia, kulinaria, hotelarstwo, fryzjerstwo, chciałbyś rozwijać swoje pasje związane z programowaniem lub grafiką komputerową,  masz smykałkę do samochodów lub naprawy maszyn, lubisz nauki ścisłe bądź posiadasz duszę humanisty, a może jesteś typem sportowca? Jeżeli tak, to zapraszamy do powiatowych szkół, w których każdy może rozwinąć swoje talenty i zainteresowania.