Już niedługo powiatowe szkoły będą mogły przygotowywać posiłki dla uczniów w bardziej komfortowych warunkach. W ramach rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu”, trzy placówki: Zespół Szkół Specjalnych w Głownie, Zespół Szkół Specjalnych w Ozorkowie, a także Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Zgierzu, otrzymały łącznie ponad 220 tys. zł na doposażanie i remont szkolnych kuchni.

Na co konkretnie zostanie przeznaczone dofinansowanie?

W Zespole Szkół Specjalnych w Głownie, przede wszystkim, od nowa zostanie zorganizowana kuchnia, która doczeka się generalnego remontu. Ponadto, szkoła ma zamiar zakupić niezbędne wyposażenie takie jak: kuchnia gazowa, okapy wentylacyjne, regały gastronomiczne czy urządzenia chłodniczo-mroźnicze. 

Zakup wentylatorów oraz stołów i regałów wykonanych ze stali nierdzewnej, wykonanie nowej wentylacji, a także doposażenie jadalni w większą ilość naczyń – na to przeznaczona zostanie dotacja, jaką otrzymał Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Zgierzu.

Spore zmiany czekają także kuchnię Zespołu Szkół Specjalnych w Ozorkowie, gdzie niezbędne będzie wykonanie remontu istniejących pomieszczeń. Placówka planuje także doposażyć jadalnię w większą ilość naczyń, zakupić nowe wentylatory oraz wykonać wentylację w kuchni.

Wyremontowane kuchnie i nowoczesny sprzęt gastronomiczny ułatwią przygotowywanie posiłków oraz zapewnią lepszą i sprawniejszą działalność stołówek.