Ozorków zmienia się, co widać gołym okiem. Łatwiej poruszać się po nim kierowcom, ale także piesi i rowerzyści doceniają nowo wybudowane chodniki i ścieżki rowerowe. To efekt dobrej współpracy samorządowej.

- Powiat zgierski wraz z miastem Ozorków od 2015 r. wspólnie realizują ogromny, 23-milionowy, projekt przebudowy układu komunikacyjnego, w celu zapewnienia bezpośredniego połączenia ze strategicznymi centrami logistycznymi – mówi starosta zgierski Bogdan Jarota. - W tym czasie gruntownie zmodernizowano ulice: Maszkowską, Południową i Łęczycką, a także wybudowano rondo u zbiegu ulic: Zgierskiej, Maszkowskiej i Południowej.


W planach budżetowych powiatowego samorządu na ten rok znalazły się także pieniądze na dokończenie powiatowo-ozorkowskich inwestycji drogowych. Właśnie rozpoczęto ostatni etap projektu, ruszyła przebudowa ulic: Stypułkowskiego, Żeromskiego i Traugutta.

Jak zmiany, które zaistniały w Ozorkowie ocenia mieszkaniec tego miasta, a od niedawna także wicestarosta zgierski – Dominik Gabrysiak?

- Ten projekt pokazuje, jak mądrze połączyć siły – mówi wicestarosta Gabrysiak. – 80% kosztów inwestycji pokrywa budżet państwa, a zaledwie po 10 % dokładają oba samorządy: powiatowy i ozorkowski. Mieszkańcy naszego powiatu oczekują właśnie takiej współpracy, sprawnej i efektywnej, bo przez ostatnich 5 lat Ozorków infrastrukturalnie zmienił się nie do poznania.