A A

Nikt spośród mieszkańców ani pracowników Domu Pomocy społecznej w Głownie nie jest już zakażony koronawirusem.

więcej  

30 czerwca starosta zgierski Bogdan Jarota udał się do Brzezin, gdzie wziął udział w posiedzeniu tamtejszego powiatowego zespołu zarządzania kryzysowego, zwołanego w związku z zagrożeniem ekologicznym na zbiorniku wodnym na rzece Mrodze w Rogowie.

więcej  

W związku z budową sieci ciepłowniczej na ul. Konstantynowskiej w Zgierzu, na odcinku od ronda Sybiraków do ul. Barona, przejazd w tym miejscu jest całkowicie zablokowany. Zakaz nie dotyczy mieszkańców dojeżdżających do swoich posesji.

więcej  

W ostatni piątek rozpoczęły się wakacje, a to oznacza, że wiele osób wolny czas będzie spędzać nad wodą.

więcej  

Stowarzyszenie Instytut Nowych Technologii realizuje w powiecie zgierskim projekt pn. „Cyfrowa Akademia Seniora”, w ramach którego osoby w wieku 55+ mogą wziąć udział w bezpłatnych szkoleniach podnoszących umiejętność korzystania z komputera i internetu w codziennym życiu.

więcej  

Publikujemy ważną informację ws. terminów wnoszenia opłaty rocznej z tytułu użytkowania wieczystego oraz opłaty przekształceniowej. 

więcej  

Kto, w jaki sposób i gdzie może skorzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego?

więcej  

Publikujemy ostrzeżenie Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB o silnych opadach deszczu, połączonych z burzami, a także ostrzeżenie Biura Prognoz Hydrologicznych o możliwości przekroczenia stanów ostrzegawczych wód.

więcej  

Zarząd Fundacji Osób Społecznie Aktywnych F.O.S.A. prowadzi nabór uczestników projektu „Centrum Usług Środowiskowych w Powiecie Zgierskim”, chcących skorzystać ze specjalistycznych usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania.

więcej  

O tym, że powiat zgierski jest nadmiernie obciążony ruchem tranzytowym tirów nie trzeba nikogo przekonywać. Znaczącą część tego ruchu ma przejąć, powstająca właśnie, droga ekspresowa S14, stanowiąca obwodnicę zachodniej części aglomeracji łódzkiej, w tym m.in. miasta Zgierza i Aleksandrowa Łódzkiego....

więcej  
 

Szanowni Państwo,

Z przyjemnością oddaję do Państwa dyspozycji nową stronę internetową Starostwa Powiatowego w Zgierzu.

Mamy nadzieję, że nowoczesny
i przejrzysty wygląd spełni oczekiwania mieszkańców i ułatwi
dostęp do najbardziej aktualnych
i potrzebnych informacji.

Bogdan Jarota
Starosta Zgierski

 POGODA W ZGIERZU

landscape


BĘDZIE SIĘ DZIAŁO W POWIECIE


preloader dla kalendarza