A A

Starosta zgierski – Bogdan Jarota oraz Wójt Gminy Zgierz – Barbara Kaczmarek zapraszają mieszkańców do Białej na uroczystości upamiętniające 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

więcej  

Zapraszamy do zapoznania się z aktualnymi informacjami dotyczącymi wyłączeń energii elektrycznej. Dzięki współpracy z PGE Dystrybucja S.A. Oddział Łódź, w jednym miejscu, będą pojawiały się bieżące informacje o planowanych przerwach w dostawie prądu m.in. na terenie powiatu zgierskiego.

więcej  

Najpiękniejsze pieśni i utwory religijne, w wykonaniu uczniów ze szkół z Archidiecezji Łódzkiej i Łowickiej, rozbrzmiewały w kościele pw. Matki Bożej Dobrej Rady, w ramach III Zgierskiego Festiwalu Piosenki Religijnej „Otwórzcie drzwi Chrystusowi”.

więcej  

Dziesiątki kolorowych latawców, o rozmaitych kształtach i barwach, szybowały po niebie nad zgierskimi blokami TBS przy ul. Parzęczewskiej. Podniebne konstrukcje można było podziwiać w ramach „Święta Latawca”, zorganizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury, pod patronatem gazety „Puls Powiatu”.

więcej  

Zamiast bawić wnuki, wolą pogłębiać wiedzę, poznawać świat i uczyć się nowych rzeczy – słuchacze Zgierskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, zainaugurowali dwunasty rok działalności stowarzyszenia.

więcej  

W tym roku gospodarzem uroczystości związanych z obchodami Dnia Edukacji Narodowej był Zespół Szkół nr 1 im. R. A. Cebertowicza w Głownie. Dla uczniów i nauczycieli powiatowej placówki edukacyjnej był to wyjątkowy dzień, nie tylko dlatego, że świętowali Dzień Nauczyciela,...

więcej  

– Po raz pierwszy udało się zorganizować aukcję, 13 października, w dniu, w którym przypada Światowy Dzień Hospicjum i Opieki Paliatywnej – mówił Michał Kleszczyński, prezes Zarządu Stowarzyszenia Hospicjum im. Jana Pawła II w Zgierzu, otwierając XIX Aukcję Dzieł Sztuki....

więcej  

– Powiat zgierski to region rozwijający się gospodarczo – dogodne położenie w centrum kraju, liczne szlaki komunikacyjne i zasoby ludzkie, sprzyjają rozrastaniu się tutejszych stref ekonomicznych – przekonuje starosta zgierski Bogdan Jarota.

więcej  

W minioną niedzielę, w kościele pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Zgierzu, odbyły się już po raz XVII Spotkania z Piosenką i Pieśnią Religijną w Duchu Ekumenicznym. Impreza pod patronatem m. in. starosty zgierskiego, organizowana przez Stowarzyszenie Ekumeniczne Spotkania Muzyczne z...

więcej  

 Dziś, w obecności m.in. starosty zgierskiego – Bogdana Jaroty oraz przedstawiciela firmy WŁODAN – głównego wykonawcy, nastąpiło oficjalne przekazanie terenu pod przebudowę skrzyżowania ul. Parzęczewskiej z ul. Gałczyńskiego w Zgierzu. W ciągu 7 dni, rozpoczną się pierwsze prace.

więcej  
 

Szanowni Państwo,

Z przyjemnością oddaję do Państwa dyspozycji nową stronę internetową Starostwa Powiatowego w Zgierzu.

Mamy nadzieję, że nowoczesny
i przejrzysty wygląd spełni oczekiwania mieszkańców i ułatwi
dostęp do najbardziej aktualnych
i potrzebnych informacji.

Bogdan Jarota
Starosta Zgierski

 POGODA W ZGIERZU

landscape
Słonecznie

7°CBĘDZIE SIĘ DZIAŁO W POWIECIE


preloader dla kalendarza