A A

W ostatnim czasie, w odległości 20 km od granicy powiatu zgierskiego, wykryto ognisko ptasiej grypy. Z względu na niebezpieczeństwo pojawienia się choroby również na naszym terenie konieczne jest zachowanie szczególnych środków ostrożności.

więcej  

W Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Zgierzu wyczerpała się już pula wniosków na objęcie seniorów pilotażowym projektem teleopieki.

więcej  

Około 4 tysięcy złotych zebrano w Ozorkowie podczas jesiennego biegu im. Agaty Matejczuk. Pieniądze zostały przekazane na wsparcie leczenia Antosia Trębińskiego i Adama Puchały.

więcej  

Czy jako senior czułbyś się bezpieczniej wiedząc, że twoje parametry życiowe są stale monitorowane, a w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia natychmiast zostanie wezwana pomoc? Jeśli tak to nie zwlekaj, tylko złóż wniosek i skorzystaj z darmowej teleopieki w ramach...

więcej  

Zapraszamy do zapoznania się z aktualnymi informacjami dotyczącymi wyłączeń energii elektrycznej. Dzięki współpracy z PGE Dystrybucja S.A. Oddział Łódź, w jednym miejscu, będą pojawiały się bieżące informacje o planowanych przerwach w dostawie prądu m.in. na terenie powiatu zgierskiego.

więcej  

Chcecie poznać tajniki przyrządzania pappardelle gamberetti lub zabłysnąć przed znajomymi creme brulle?  A może chcielibyście nauczyć się przygotowywać sushi pod okiem sushi mastera?

więcej  

Przedstawiamy harmonogram pracy Punktów Nieodpłatnej Pomocy Prawnej i Nieodpłatnego Poradnictwa Obywatelskiego na terenie powiatu zgierskiego w 2020 r.

więcej  

Osiem uczniowskich drużyn wzięło dziś udział w I Otwartych Mistrzostwach Powiatu Zgierskiego w Halowej Piłce Nożnej.

więcej  

Już po raz 19 Zespół Szkół Specjalnych w Aleksandrowie Łódzkim podjął się organizacji "Festiwalu Kolęd Szkół Specjalnych". Imprezie patronował starosta zgierski. Reprezentanci naszego powiatu, ale też licznie przybyli uczniowie łódzkich szkół, zaprezentowali te bardziej i mniej znane kolędy i pastorałki....

więcej  

Uczniowie trzech powiatowych szkół w Głownie zostali objęci opieką stomatologiczną przez poradnię NZOZ Dentica, z którą władze powiatu zgierskiego zawarły umowę na realizację tego zadania, finansowanego przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

więcej  
 

Szanowni Państwo,

Z przyjemnością oddaję do Państwa dyspozycji nową stronę internetową Starostwa Powiatowego w Zgierzu.

Mamy nadzieję, że nowoczesny
i przejrzysty wygląd spełni oczekiwania mieszkańców i ułatwi
dostęp do najbardziej aktualnych
i potrzebnych informacji.

Bogdan Jarota
Starosta Zgierski

 POGODA W ZGIERZU

landscape


BĘDZIE SIĘ DZIAŁO W POWIECIE


preloader dla kalendarza