A A

Pod znakiem sportowej rywalizacji, wielkiej dawki adrenaliny, a przede wszystkim, w rodzinnej atmosferze, przebiegły XXIII Amatorskie Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w Kolarstwie Górskim Family Cup. W imprezie, zorganizowanej przez Młodzieżowy Domu Kultury w Zgierzu, przy wsparciu finansowym m.in. powiatu zgierskiego, ścigało...

więcej  

Kilka godzin świetnej zabawy i najróżniejszych atrakcji dla najmłodszych, przygotowali organizatorzy rodzinnego pikniku w miejscowości Wyskoki. We wspólnej zabawie wzięła udział trzydziestka dzieci wraz z rodzicami.

więcej  

14 czerwca Muzeum Miasta Zgierza obchodziło jubileusz 40-lecia istnienia. W uroczystościach wzięło udział wiele osób, w tym mieszkańcy Zgierza, przyjaciele muzeum i przedstawiciele lokalnych jednostek. Powiatowy samorząd reprezentował Wojciech Budziarski – członek Zarządu Powiatu Zgierskiego. Gościom zostały wręczone wydawnictwa jubileuszowe...

więcej  

Pod znakiem wielkiego, strażackiego świętowania upłynął jubileusz 100-lecia istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Popowie Głowieńskim. Podczas uroczystości poświęcono i przekazano jednostce nowy sztandar, wręczono druhom pamiątkowe odznaczenia oraz wyróżnienia, a także zorganizowano piknik dla mieszkańców.

więcej  

Początek czerwca dla wielu sportowych drużyn oznacza koniec sezonu i zasłużone wakacje. Jednak dla koszykarek Szkoły Mistrzostwa Sportowego-Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Aleksandrowie Łódzkim, był to czas pełen emocji i rywalizacji. Uczennice powiatowej szkoły zmierzyły się bowiem z elitą...

więcej  

Poniżej prezentujemy analizę skutków środowiskowych na podstawie badań wykonanych przez COAS i WIOŚ w Łodzi, analizę przygotowaną przez NFZ oraz mapy zawierające zaznaczone miejsca, z których pobrano próbki do badań. 

więcej  

Ogromnym sukcesem zakończył się udział uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Ozorkowie w Ogólnopolskim Finale Licealiady w Piłce Siatkowej Chłopców. W Ostródzie nasi siatkarze stanęli do rywalizacji z 13 najlepszymi zespołami w kraju.

więcej  

Przedstawienie oczami dzieci różnych aspektów patriotyzmu, a także integracja ze środowiskiem osób niepełnosprawnych, to główne cele XIII Pikniku Integracyjnego, zorganizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę – oddział Łódzki w Ozorkowie.

więcej  

Niedawno obchodziliśmy międzynarodowy Dzień Dziecka. Z tej okazji, w wielu miejscach, organizowane były pikniki i imprezy dla najmłodszych. Również wychowankowie Domu Dziecka w Dąbrówce, jak co roku, postanowili artystycznie świętować ten najważniejszy w życiu każdego dziecka dzień.

więcej  

Powiatowi radni udzielili dziś absolutorium Zarządowi Powiatu Zgierskiego. 15 radnych pozytywnie oceniło wykonanie budżetu za zeszły rok, 9 radnych było przeciwnych, zaś 2 wstrzymało się od głosu.

więcej  
 

Szanowni Państwo,

Z przyjemnością oddaję do Państwa dyspozycji nową stronę internetową Starostwa Powiatowego w Zgierzu.

Mamy nadzieję, że nowoczesny
i przejrzysty wygląd spełni oczekiwania mieszkańców i ułatwi
dostęp do najbardziej aktualnych
i potrzebnych informacji.

Bogdan Jarota
Starosta Zgierski

 POGODA W ZGIERZU

landscape
Słonecznie

18°CBĘDZIE SIĘ DZIAŁO W POWIECIE


preloader dla kalendarza