A A

Publikujemy komunikat Powiatowego Urzędu Pracy ws. przywrócenia bezpośredniej obsługi interesantów w siedzibie głównej w Zgierzu od 1 marca, z zachowaniem rygorów sanitarnych.

więcej  

Jest dziewięcioosobowy, dostosowany do przewozu osób poruszających się na wózku inwalidzkim oraz wyposażony w automatycznie wysuwany stopień pomagający przy wsiadaniu, a co najważniejsze będzie służyć uczniom – mowa o nowym mikrobusie, który pozyskał Zespół Szkół Specjalnych w Ozorkowie.

więcej  

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna uruchomiła dziś dedykowany nabór wniosków o dofinansowanie z projektu Strefa RozwoYou 2 szkoleń dla pracowników firm z powiatu zgierskiego, z sektora Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

więcej  

Cztery dwuosobowe zespoły uczniowskie wzięły udział w XIV edycji Konkursu Wiedzy o Patronach Szkół Ponadpodstawowych oraz o Patronie Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Zgierzu.

więcej  

Dziś, 22 lutego, rozpoczyna się Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, który potrwa do 28 lutego.

więcej  

Dziś święto wszystkich harcerzy – DZIEŃ MYŚLI BRATERSKIEJ, ustanowiony w dniu urodzin założyciela skautingu sir Roberta Baden-Powella i jego żony Olave Baden-Powell.

więcej  

Zespół Szkół Specjalnych im. S. Kopcińskiego w Aleksandrowie Łódzkim, w ramach działającego w szkole Lokalnego Ośrodka Wiedzy i Edukacji (LOWE), zaprasza na bezpłatne szkolenie dotyczące zakładania własnej działalności gospodarczej. Więcej info na plakacie.

więcej  

12 lutego rozpoczęły się szczepienia przeciw Covid-19 dla nauczycieli. Preparat w pierwszej kolejności dostaną ci, którzy pracują stacjonarnie - nauczycieli przedszkoli, klas I-III szkół podstawowych i szkół specjalnych, a także pracowników żłobków. W związku z duża liczbą pytań o skuteczność...

więcej  

Młodzi mieszkańcy Zgierza i okolic, którzy zostali laureatami i zdobyli wyróżnienia w ogólnopolskim konkursie „Młodych Bajanie 2020” osobiście odebrali nagrody i dyplomy w siedzibie organizatora – Młodzieżowym Domu Kultury w Zgierzu.

więcej  

Uważajcie, szczególnie na drogach! Dziś od godz. 17.00 do godz. 8.00 dnia 18 lutego 2021 r., na terenie powiatu zgierskiego prognozowane jest zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu. Temperatura minimalna od...

więcej  
 

Szanowni Państwo,

Z przyjemnością oddaję do Państwa dyspozycji nową stronę internetową Starostwa Powiatowego w Zgierzu.

Mamy nadzieję, że nowoczesny
i przejrzysty wygląd spełni oczekiwania mieszkańców i ułatwi
dostęp do najbardziej aktualnych
i potrzebnych informacji.

Bogdan Jarota
Starosta Zgierski

 POGODA W ZGIERZU

landscape


BĘDZIE SIĘ DZIAŁO W POWIECIE


preloader dla kalendarza