A A

Zapraszamy do zapoznania się z aktualnymi informacjami dotyczącymi wyłączeń energii elektrycznej. Dzięki współpracy z PGE Dystrybucja S.A. Oddział Łódź, w jednym miejscu, będą pojawiały się bieżące informacje o planowanych przerwach w dostawie prądu m.in. na terenie powiatu zgierskiego.

więcej  

Liga Kobiet Polskich zakończyła realizację projektu "Edukacja prawna i obywatelska dzieci", współfinansowanego przez powiat zgierski, w ramach konkursu na realizację zadań pożytku publicznego.

więcej  

Najpiękniejsze pieśni i utwory religijne, w wykonaniu uczniów z Archidiecezji Łódzkiej, Łowickiej oraz Warszawskiej, rozbrzmiewały w kościele pw. Matki Bożej Dobrej Rady w Zgierzu, podczas IV Zgierskiego Festiwalu Piosenki Religijnej „Otwórzcie drzwi Chrystusowi”.

więcej  

To już 25 lata Uczniowskiego Klubu Sportowego „Piątka” w Zgierzu. Jubileusz uczcili zawodnicy, trenerzy, członkowie klubu oraz osoby, na co dzień współpracujące z „Piątką”. Były wspomnienia, były także wyróżnienia dla tych, którzy tworzyli klub i na stale zapisali się na...

więcej  

Powiatowi strażacy mają od wczoraj kilka powodów do świętowania. Nie dość, że zgierska komenda otrzymała dwa nowe wozy strażackie, to dodatkowo zakończył się remont pomieszczeń biurowych w powiatowej strażnicy przy ul. Łąkowej. Z tej okazji, w siedzibie Komendy Powiatowej PSP...

więcej  

Dzień Edukacji Narodowej, obchodzony z Zespole Szkół Specjalnych w Aleksandrowie Łódzkim, był okazją do ślubowania pierwszoklasistów i przedszkolaków, rozdania nagród dyrektora, zaprezentowania artystycznych talentów młodzieży i ich pedagogów oraz przyznania przez uczniów „Stefanków” (od nazwiska patrona szkoły Stefana Kopcińskiego przyp....

więcej  

Kapituła Konkursu „Super Dyrektor Szkoły” wyróżniła dyrektora Zgierskiego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II Arkadiusza Kędzierskiego. Dzięki jego pomysłowości, odwadze i zaangażowaniu, innowacyjne rozwiązania stały się znakiem rozpoznawczym placówki.

więcej  

„Nauczyciel to ktoś, kto widzi w każdym dziecku wyjątkową osobę i zachęca je do rozwijania jego indywidualnych talentów oraz mocnych stron. (…) Nauczyciel to ktoś z wyjątkowym talentem i zawsze z uśmiechem w zanadrzu.” – te słowa, autorstwa Barbary Cage,...

więcej  

Członek Zarządu Powiatu Zgierskiego Adam Świniuch wziął udział w inauguracji happeningu pod hasłem „Od kultury do tolerancji”.

więcej  

Wiedza, umiejętność wykorzystania jej w praktyce oraz talenty sportowe – to potencjał, który w uczniach dostrzegają i pragną wspierać władze powiatu zgierskiego, jako fundatorzy trzech prestiżowych programów stypendialnych.

więcej  
 

Szanowni Państwo,

Z przyjemnością oddaję do Państwa dyspozycji nową stronę internetową Starostwa Powiatowego w Zgierzu.

Mamy nadzieję, że nowoczesny
i przejrzysty wygląd spełni oczekiwania mieszkańców i ułatwi
dostęp do najbardziej aktualnych
i potrzebnych informacji.

Bogdan Jarota
Starosta Zgierski

 POGODA W ZGIERZU

landscape


BĘDZIE SIĘ DZIAŁO W POWIECIE


preloader dla kalendarza